Jaki ojciec, taki syn. Albo lepszy! Haaland, Chiesa, Sane, Weah, Thuram i inni - piłkarze genetycznie skazani na sukces

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Leroy Sane i Souleymane Sane

Także skrzydłowy Manchesteru City ma szansę przebić osiągnięcia ojca. Souleymane był napastnikiem klubów niemieckiej Bundesligi i jej zaplecza, austriackiej Bundesligi i szwajcarskiej ekstraklasy. W 440 meczach zdobył w tych ligach 166 bramek. Grał też w reprezentacji Senegalu.

To dorobek, którego nie trzeba się wstydzić, ale jego syn Leroy też już ma się czym pochwalić. Kariera Leroya nieco wyhamowała przez urazu kolana, ale to wciąż najdroższy niemiecki piłkarz w historii. Manchester City zapłacił za niego Schalke 04 Gelsenkirchen 50 mln euro. Sane pobił rekord, kiedy miał 20 lat.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski jakiego nie znacie. "Gdy mówił o zmarłym tacie załamywał mu się głos"

Jest dwukrotnego mistrzem Anglii, a jego bilans w Bundeslidze i Premier League robi wrażenie - to 36 bramek i 48 asyst w 136 występach. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie będzie go poprawiał, asystując Robertowi Lewandowskiemu w Bayernie.

Czy synom dobrych piłkarzy łatwiej przebić się w wielkim futbolu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
  • Glory Zgłoś komentarz
    Niektóre dziewczyny też uwielbiają piłkę nożną ... Poznajmy się ... Nie nudz się .. (skopiuj link) awaiting.icu
    • Astrin Zgłoś komentarz
      Mógłby mi Pan Redaktor rozrysować jakoś kiedy miała miejsce ostatnia dekada lat 90? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
      • Miglanc667 Zgłoś komentarz
        Cytując kmitę - "Gheorghe to były gwiazdor Steauy, którą doprowadził do finału Pucharu Europy 1988/89. Rumuni przegrali z Realem Madryt, ale Hagi wygrał wtedy transfer na
        Czytaj całość
        Bernabeu..." Otóż panie "rzetelny dziennikarzu", w tamtej edycji to AC Milan pokonał Steauę (4:0), a nie Real Madryt. Wiedza nie boli...
        • Al Ko Zgłoś komentarz
          A gdzie syn Zidane