Liga Mistrzów 2020. Wyniki wtorkowych meczów

We wtorek rozegrano dwa mecze 1/8 finału LM. Porażki doznał triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Liverpool, który w Madrycie uległ 0:1 Atletico. Wygrała Borussia Dortmund. Niemiecki zespół 2:1 pokonał PSG.
Michał Piegza
Angel Correa i Andrew Robertson PAP/EPA / JUANJIO MARTIN / Na zdjęciu: Angel Correa i Andrew Robertson

Od niespodzianki rozpoczęły się mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Swoje spotkanie w Madrycie z Atletico 0:1 przegrał obrońca trofeum Liverpool. Hiszpanie gola zdobyli na początku spotkania i do końca dowieźli jednobramkowe prowadzenie.

Długo na gole musieli czekać kibice w Dortmundzie. W 69. minucie do siatki trafił Erling Haland, wyrównał sześć minut później Neymar. Decydujący cios gospodarze zadali w 78. minucie. Ponownie do siatki trafił Norweg.

W środę kolejne mecze 1/8 finału. Atalanta Bergamo podejmie Valencię CF, a Tottenham Hotspur RB Lipsk.