PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Korona Kielce. Cudowny rzut wolny Jakuba Błaszczykowskiego (wideo)

Jakub Błaszczykowski został bohaterem Wisły Kraków w meczu PKO Ekstraklasy z Koroną Kielce (2:0). Reprezentant Polski popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. To gol z gatunku "stadiony świata"!

Piotr Bobakowski
Jakub Błaszczykowski Wisła - Korona Twitter / twitter.com/CANALPLUS_SPORT / Jakub Błaszczykowski Wisła - Korona
W 63. minucie spotkania 23. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków - Korona Kielce (2:0) Jakub Błaszczykowski podszedł do piłki ustawionej przy linii bocznej pola karnego, by wykonać rzut wolny. Reprezentant Polski z ostrego kąta posłał piłkę w samo okienko bramki rywali.

Bramkarz Korony, Marek Kozioł, próbował wprawdzie interweniować, ale nie miał żadnych szans na skuteczną obronę wobec potężnego i precyzyjnego strzału. Trafienie w meczu z Koroną to trzeci gol "Kuby" w tym sezonie.

"To musiała być #AkcjaMeczu! Piękny strzał Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu wolnego" - skomentowano na twitterowym profilu telewizji Canal+Sport, gdzie udostępniono wideo z pięknym golem pomocnika Wisły.

Pierwszą bramkę dla "Białej Gwiazdy" w niedzielnym pojedynku strzelił w 5. minucie Aleksander Buksa. Wisła po 23 kolejkach ma na koncie 26 pkt. i zajmuje 13. pozycję w ligowej tabeli.