Liga Europy. Inter - Ludogorec: zespół z Mediolanu z awansem, Jakub Świerczok wszedł z ławki rezerwowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Emilio Andreoli - UEFA / Na zdjęciu: Cristiano Biraghi (z prawej)

Inter zameldował się w 1/8 finału Ligi Europy 2019/2020. W rewanżu drużyna z Mediolanu na własnym stadionie pokonała Ludogorca Razgrad 2:1. Polski napastnik Jakub Świerczok pojawił się na boisku w 64. minucie.

Inter, po wygranej 2:0 w Razgradzie, przystępował do rewanżowej konfrontacji z Ludogorcem w roli zdecydowanego faworyta. Z uwagi na rozprzestrzeniającą się we Włoszech epidemię koronawirusa czwartkową potyczkę zdecydowano się rozegrać bez udziału kibiców.

Od początku rywalizacji mocno do ataku ruszyli przyjezdni, którzy musieli odrabiać straty z pierwszej batalii. Jednakże to gospodarze mogli, a nawet powinni w 6. minucie wyjść na prowadzenie. Wówczas pojedynek sam na sam z Plamenem Iliewem przegrał Romelu Lukaku.

Taki obrót spraw zmobilizował bułgarską ekipę do jeszcze cięższej pracy, która przyniosła oczekiwany efekt w 26. minucie. Wtedy to piłkę w pole karne zagrał Cicinho, zaś od poprzeczki z kilku metrów huknął Cauly Souza.

Po chwili otrząsnęli się podopieczni Antonio Conte, którzy za sprawą strzału przy bliższym słupku w wykonaniu Cristiano Biraghiego doprowadzili do remisu. Przy tym trafieniu asystował Christian Eriksen.

Nerazzurri zaczęli przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i drugi cios Ludogorcowi Razgrad zadali tuż przed przerwą. Lukaku dość szczęśliwie skierował futbolówkę głową do siatki.

Po zmianie stron Inter Mediolan skupiał się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, ale w 52. minucie mógł podwyższyć swoje prowadzenie. Alexis Sanchez uderzył mocno z dystansu, a piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry.

W 64. minucie na murawie pojawił się Świerczok (zmienił Claudiu Keseru) i pokazał się z niezłej strony. Polak był aktywny i niespełna 240 sekund po wejściu mógł zaskoczyć Daniele Padellego, który jednak nie dał się pokonać. Ostatecznie gospodarze dowieźli zwycięstwo i awansowali do kolejnej rundy LE.

Liga Europy, 1/16 finału (rewanż):

Inter Mediolan - Ludogorec Razgrad 2:1 (1:1) 0:1 - Cauly Souza 26' 1:1 - Cristiano Biraghi 32' 2:1 - Romelu Lukaku 45+4'

Inter Mediolan: Daniele Padelli - Danilo D'Ambrosio (76' Alessandro Bastoni), Andrea Ranocchia, Diego Godin - Victor Moses, Nicolo Barella (46' Marcelo Brozović), Borja Valero, Christian Eriksen, Cristiano Biraghi - Romelu Lukaku (62' Sebastiano Esposito), Alexis Sanchez.

Ludogorec Razgrad: Plamen Iliew - Cicinho, Dragos Grigore, Georgi Terziew, Anton Nedjalkow - Marcelinho (83' Dan Biton), Swietosław Djakow, Stephane Badji - Wanderson (70' Mavis Tchibota), Claudiu Keseru (64' Jakub Świerczok), Cauly Souza.

Żółte kartki: Danilo D'Ambrosio (Inter Mediolan) oraz Wanderson (Ludogorec Razgrad).

Sędziował: Daniel Siebert (Niemcy).

Pierwszy mecz: 2-0 dla Interu Mediolan.

Czytaj też: -> Liga Europy: Ludogorec Razgrad i Ajax Amsterdam w opałach. Drużyna Jakuba Świerczoka zagra w ciszy w Mediolanie -> Liga Europy. Inter - Ludogorec. W maseczkach i rękawiczkach. Drużyna z Razgradu chroni się przed koronawirusem

Czy Inter Mediolan wygra Ligę Europy 2019/2020?