Bundesliga. 1. FC Union Berlin - Vfl Wolfsburg. Pech zespołu Gikiewicza. Od 2:0 do 2:2

Union Berlin był bliski pokonania wyżej notowanego zespołu z Wolfsburga. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale rywale zdołali zdobyć dwie bramki. Pod koniec pierwszej połowy mecz został przerwany na kwadrans.

Michał Piegza
Rafał Gikiewicz Getty Images / Marco Leipold / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Union Berlin po godzinie gry 2:0 prowadził z VfL Wolfsburg, ale meczu nie wygrał.

Na pierwsze okazje w meczu kibice obecni na meczu musieli dość długo czekać. W 22. minucie po dograniu z rzutu rożnego dwukrotnie uderzał Wout Weghorst, ale kapitalnie między słupkami zachował się Rafał Gikiewicz. Polak dwukrotnie parował strzały napastnika. Trzecia próba była niecelna.

W meczu więcej z gry mieli goście, ale to gospodarze zdobyli gola. W 41. minucie Christopher Trimmel dośrodkował z rzutu wolnego na piąty metr, a tam nadbiegający Sebastian Andersson uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Pierwsza połowa zakończyła się ze sporym opóźnieniem. W 44. minucie sędzia przerwał mecz w związku z pojawieniem się na trybunach transparentu obrażającego właściciela TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa. Więcej o incydencie TUTAJ.

Po zmianie stron wciąż optyczna przewaga należała do zespołu VfL, ale to gospodarze po raz kolejny zdobyli gola. Ponownie ze stałego fragmentu gry. W 56. minucie dośrodkował Trimmel, a Marvin Friedrich głową uderzył na 2:0.

Wilki dość szybko wróciły do gry. Cztery minuty później z rzutu rożnego dogrywał Maximilian Arnold, Gikiewicza uderzeniem głową pokonał Yannick Gerhardt.

Przegrywając już tylko jednym golem, goście długo nie potrafili zagrozić Gikiewiczowi. Udało im się to w 81. minucie. Joao Victor dobiegł z piłką do linii końcowej i z pola karnego dośrodkował do Weghorsta, a ten głową z trzech metrów pokonał polskiego bramkarza.

W końcówce gospodarze ponownie starali się wyjść na prowadzenie, ale nie potrafili poważniej zagrozić Koenowi Casteelsowi. Piłkę meczową mieli goście. W 91. minucie Admir Mehmedi po dograniu z rogu głową uderzył ponad poprzeczką.

1.FC Union Berlin - VfL Wolfsburg 2:2 (1:0)
1:0 - Sebastian Andersson 41'
2:0 - Marvin Friedrich 56'
2:1 - Yannick Gerhardt 60'
2:2 - Wout Weghorst 81'

1. FC Union Berlin: Rafał Gikiewicz - Marvin Friedrich, Keven Schlotterbeck, Neven Subotić - Christopher Trimmel, Christian Gentner (73' Grischa Proemel), Robert Andrich, Christopher Lenz - Yunus Malli (66' Marcus Ingvartsen), Marius Buelter (83' Julian Ryerson) - Sebastian Andersson.

VfL Wolsfburg: Koen Casteels - Kevin Mbabu, Robin Knoche, John Anthony Brooks, Paulo Otavio - Renato Steffen (63' Admir Mehmedi), Yannick Gerhardt, Maximilian Arnold, Josip Brekalo (88' Felix Klaus) - Daniel Ginczek (78' Joao Victor), Wout Weghorst.

Żółte kartki: Andrich (Union) oraz Arnold, Steffen (Vfl).

Sędzia: Bastian Dankert.

Czytaj także: --> Bundesliga. Borussia Dortmund - SC Freiburg. Łukasz Piszczek uratował zwycięstwo gospodarzom --> Bundesliga. Prezes niemieckiej federacji po meczu Hoffenheim - Bayern: Osiągnęliśmy dno