Kokpit Kibice

Koronawirus. Premier League ma nowy plan na rozegranie sezonu. Mecze dopiero od czerwca?

Premier League rozważa wznowienie ligi dopiero w czerwcu. Mecze miałyby się odbywać co kilka dni, co pozwoliłoby rozpocząć sezon 2020/2021 zgodnie z planem.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Arsenalu FC WP SportoweFakty / ANDY RAIN / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC

Według "The Telegraph" Premier League poważnie rozważa powrót do rozgrywek 1 czerwca. Od tego czasu wszystkie pozostałe spotkania miałyby się odbyć w terminie 6 tygodni. Przypomnijmy, że do końca sezonu pozostało 9 kolejek, dlatego zespoły, które wciąż uczestniczą w pucharach grałyby przez półtora miesiąca regularnie co 3 dni.

Jeśli plan się powiedzie, sezon Premier League 2020/2021 odbyłby się zgodnie z planem. Inauguracja nastąpi 8 sierpnia, a kluby będą miały miesiąc na przygotowanie się do nowych rozgrywek. Dzięki temu zespoły "uniknęłyby katastrofy finansowej związanej z gigantycznymi płacami".

Na tę chwilę rozgrywki zawieszone są do końca kwietnia (więcej TUTAJ). W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa nie wiadomo jednak, czy już w maju będzie możliwe rozgrywanie meczów. Nawet gdyby Premier League wznowiono w czerwcu, spotkania mają odbywać się bez udziału publiczności. Zabronione byłoby również zbieranie się przez kibiców pod stadionami w trakcie rozgrywania meczów.

Rozgrywanie sezonu w czerwcu jest możliwe po porozumieniu UEFA ze wszystkimi federacjami. Na specjalnie zwołanej telekonferencji ustalono, że EURO 2020 zostanie rozegrane dopiero w przyszłym roku.

Zgodnie z danymi z 22 marca w Wielkiej Brytanii wykryto 5 tys. zarażeń koronawirusem. Do tego odnotowano aż 233 przypadki śmiertelne.

Czytaj teżKluby Premier League żyją w strachu. Nie dokończą sezonu, będą musieli oddać fortunę

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×