Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Marek Szkolnikowski: W czerwcu nie ma szans na powrót świata sportu do normalności

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, przyznał to, co podejrzewa wielu kibiców - przez koronawirusa jeszcze długo poczekamy na rozgrywki sportowe. Możliwe, że zawodnicy wrócą najwcześniej w sierpniu.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Niemal wszystkie rozgrywki sportowe w Europie stoją. Wstrzymano nie tylko polskie ligi, ale także te z Francji, Niemiec czy Anglii. Przełożono największe imprezy sportowe, z igrzyskami olimpijskimi i mistrzostwami Europy w piłce nożnej włącznie.

Nie wiadomo, kiedy sytuacja z koronawirusem uspokoi się na tyle, aby wrócić do sportu. Na razie Włosi, Francuzi, a także m.in. Polacy nie mają do tego głowy, kiedy umierają ludzie, a firmy przeżywają ogromne problemy, co wiąże się z bezrobociem.

To wszystko ma przełożenie także na mecze i imprezy sportowe. Bez kibiców obecnych na stadionach i w halach nie ma zainteresowania telewizji i sponsorów, co przekłada się na sytuację finansową wielu zespołów. Nic jednak nie wskazuje, aby na razie miało być lepiej. Poinformował o tym Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

"Niestety, prognoza Komitetu Sportowego Eurowizji jest bezlitosna. W czerwcu nie ma żadnych szans na powrót świata sportowego do normalności. Coraz bardziej wątpliwy lipiec..." - napisał Szkolnikowski na Twitterze.

Eurowizja to Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU) skupiająca publiczne stacje radiowe i telewizyjne. Jak więc widać, wszystko wskazuje na to, że imprezy sportowe zobaczymy najwcześniej w drugiej połowie wakacji.

CZYTAJ TAKŻE Koronawirus. Wielkie straty ligi hiszpańskiej. Są dużo gorsze prognozy

CZYTAJ TAKŻE KS Koronawirus. Jak małe kluby walczą z pandemią

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Urubko pokazuje, co robić podczas epidemii koronawirusaZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×