W Tadżykistanie nie ma koronawirusa. Mecz o Superpuchar zainaugurował sezon

W sobotę rozpoczął się sezon piłkarski w Tadżykistanie. Superpuchar kraju wywalczył Istiklol Duszanbe, który pokonał Khujand 2:0. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Piłkarze FC Istiklol Duszanbe Instagram / .instagram.com/fcistiklol2007 / Piłkarze FC Istiklol Duszanbe
Sezon piłkarski w Tadżykistanie rozpoczął się zgodnie z harmonogramem, pomimo że niemal każde rozgrywki ligowe na świecie zostały wstrzymane z powodu pandemii COVID-19. W czasach zarazy piłkarze grają jeszcze m.in. w Nikaragui, Burundi i na Białorusi - pisze "The Guardian".

W sobotę w pojedynku o Superpuchar zespół aktualnego mistrza kraju, Istiklol Duszanbe, zwyciężył Khujand 2:0. Spotkanie, podobnie jak będzie to miało miejsce w przypadku niedzielnych meczów 1. kolejki ligowej, odbyło się przy pustych trybunach.

W Tadżykistanie do tej pory nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, ale władze azjatyckiego państwa przestrzegają zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i rekomendują rozgrywanie meczów bez udziału publiczności.

- W prawie wszystkich krajach świata mistrzostwa zostały zawieszone. Dzięki Bogu, w Tadżykistanie nie ma koronawirusa - stwierdził w rozmowie z mediami kierownik Istiklolu Duszanbe, Witalij Lewczenko.

Zobacz:
Koronawirus. Aleksandar Prijović w areszcie domowym
Koronawirus. Media: liga szkocka nie wznowi rozgrywek. Drużyna Patryka Klimali z tytułem

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×