Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków bada wszystkich pracowników

Wisła Kraków poinformowała, że sama przeprowadzi testy genetyczne wszystkim swoim pracownikom. Na PZPN nie czekali także w Warszawie i Częstochowie, gdzie sami kupili możliwość przeprowadzenia testów.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
piłkarze Wisły Kraków Newspix / Bartek Ziółkowski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków

Wisła Kraków jest jednym z 12 klubów PKO BP Ekstraklasy, który może wznowić treningi. W środę Komisja Medyczna Polskiego Związku Piłki Nożnej dała piłkarzom zielone światło na powrót do zajęć.

Biała Gwiazda poinformowała również, że postanowiła sama przeprowadzić badania genetyczne (z wymazem z noso-gardzieli) również u pozostałych przedstawicieli klubu.

Chodzi o testy wysokiej czujności: z surowicy krwi w kierunku trzech przeciwciał. Badania o wyższej czułości (z wymazu z gardła) są przeprowadzane w uzasadnionych przypadkach, w oparciu o analizę wspomnianych ankiet albo o pozytywny wynik badania z krwi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz Premier League zrobił synowi piłkarską szkołę przetrwania

To oznacza, że na testy Wisła wyda około 30 tysięcy złotych. Wcześniej na pieniądze z PZPN, który zgodził się opłacić testy, nie czekali także w innych drużynach PKO BP Ekstraklasy. Ten sam manewr przeprowadzono również w Cracovii i Legii Warszawa.

Oświadczenie Wisły Kraków:

"U przebadanych osób nie stwierdzono wirusa SARS-CoV-2, co oznacza, że po otrzymaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN drużyna Białej Gwiazdy może rozpocząć zajęcia w grupach.

Ze względu na stwierdzoną wysoką niepewność wyników podstawowych testów, Wisła Kraków postanowiła przebadać także pozostałych przedstawicieli Klubu, którzy nie wymagali dodatkowych badań".

Michał Probierz: po co ciągnąć tę farsę? Czytaj więcej--->>>

Bayern Monachium zrezygnował z dwóch gwiazd. Czytaj więcej--->>>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

 • Olej73 Zgłoś komentarz
  Patrząc na kase jaka może otrzymać Wisełka z ostatniej transzy to się bronią rękami i nogami by nie dogrywać sezonu. Jeżeli pensje miałyby wrócić do poziomu z przed redukcji to
  Czytaj całość
  Wisła do tego biznesu pewnie dołoży. Przy ich sytuacji finansowej to starają się jak mogą zakończyć sezon już i mieć z dyni.
  • zbych22 Zgłoś komentarz
   "Ze względu na stwierdzoną wysoką niepewność wyników podstawowych testów" - pytam więc dlaczego i kto na ich podstawie podejmuje wiążące decyzje? Albo nie bierzemy wcale pod
   Czytaj całość
   uwagę ich wyników albo dopuszczamy tylko wyniki z testów gwarantujących prawidłowy i pewny wynik. PZPN uprawia partyzantkę.
   • Iwan Tadeusz Zgłoś komentarz
    A ja chciałbym wiedzieć co ile będą robione powtórne badania, czy też kluby będą czekały, aż ktoś sam z zawodników, albo z zaplecza zgłosi chorobę.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×