II liga: Stal Stalowa Wola popisała się rewelacyjnym finiszem. Jej imienniczka solidnie postrzelała

Stal Stalowa Wola odrobiła dwubramkową stratę do Olimpii Elbląg w końcówce meczu i zremisowała 2:2. Jej imienniczka z Rzeszowa zwyciężyła aż 4:1 na stadionie Elany Toruń. Trwa 23. kolejka "odmrożonej" II ligi i rządzą w niej goście.

piłkarze Stali Stalowa Wola Materiały prasowe / Krzysztof Nowaliński / stal1938.pl / Na zdjęciu: piłkarze Stali Stalowa Wola
Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem mało wskazywało na to, że Stal Stalowa Wola zapunktuje w meczu z Olimpią Elbląg. Przegrywała 0:2 wskutek dubletu Cezarego Demianiuka i sporadycznie zagrażała dobrze zorganizowanym przeciwnikom. Instynktem wykazał się trener Szymon Szydełko, którego zmiennik Kacper Śpiewak strzelił gola kontaktowego w przedostatniej minucie podstawowego czasu i na dodatek wyrównał na 2:2 w doliczonych minutach. Z remisu bardziej zadowoleni byli oczywiście gospodarze, którzy mogli odrobinę poświętować ze sporą grupą kibiców zebraną za płotem stadionu. Olimpia opuściła Podkarpacie z niedosytem. Niby kontrolowała wydarzenia, a nagle straciła dwa gole i punkty.

Stal Rzeszów solidnie postrzelała na Pomorzu. Jej wyższość nad Elaną Toruń była bezdyskusyjna i została potwierdzona wynikiem 4:1. Najlepiej wyregulowany celownik miał Damian Michalik, który skompletował hat-tricka w mniej niż dwa kwadranse. Wynik ustalił Wojciech Reiman i beniaminek poprawił sobie samopoczucie po dwóch nieudanych meczach rozegranych przed blisko trzymiesięczną przerwą w rozgrywkach. Z kolei Elana zaliczyła falstart w restarcie.

Drugoligowcy muszą przynajmniej do 19 czerwca rozgrywać mecze bez udziału publiczności i wystarczy rzut oka na środowe wyniki, żeby poddać w wątpliwość atut własnego boiska. Komplet punktów na wyjeździe zdobyły Legionovia Legionowo, Pogoń Siedlce oraz Bytovia Bytów. Remisem zakończyły się spotkania Lecha II Poznań z Garbarnią Kraków oraz Resovii z Błękitnymi Stargard. Jak radzą sobie gospodarze? Wygrał tylko GKS Katowice w spotkaniu zamykającym 23. kolejkę.

Właśnie katowiczanie przesunęli się kosztem Górnika Łęczna na drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem i w tabeli ustępują wyłącznie Widzewowi Łódź. Powoli klaruje się strefa barażowa, w której poza łęcznianami znajdują się Resovia, Bytovia Bytów i Olimpia Elbląg. Pozostałe drużyny muszą być równie skoncentrowane na pościgu, jak i na walce o uniknięcie spadku.

Drugoligowcy po długim i nieplanowanym wypoczynku przyspieszają i kolejne mecze zagrają w sobotę oraz w niedzielę.

23. kolejka II ligi:

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:2 (0:1)

1:4 - Wojciech Reiman (k.) 72'

Górnik Polkowice - Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)
0:1 - Marcin Kluska 42'
1:1 - Rafał Zembrowski (sam.) 69'
1:2 - Oskar Koprowski 82'

Gryf Wejherowo - Pogoń Siedlce 2:3 (1:3)
1:0 - Oskar Sikorski 3'
1:1 - Norbert Wojtuszek 9'
1:2 - Maciej Firlej 36'
1:3 - Maciej Firlej 39'
2:3 - Oskar Sikorski (k.) 76'

Znicz Pruszków - Bytovia Bytów 0:2 (0:1)
0:1 - Karol Czubak 17'
0:2 - Daniel Feruga 89'

Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 2:2 (1:1)
0:1 - Bartłomiej Mruk 19'
1:1 - Juliusz Letniowski (k.) 22'
2:1 - Filip Szymczak 60'
2:2 - Krzysztof Szewczyk 80'

Resovia - Błękitni Stargard 1:1 (1:0) 1:0 - Serhij Krykun 18' 1:1 - Krystian Sanocki 50'

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?