II liga: Stal Stalowa Wola pokonała sąsiada. Ekipa z Podkarpacia ewakuowała się ze strefy spadkowej

Stal Stalowa Wola zapewniła sobie zwycięstwo 2:0 z Legionovią Legionowo po przerwie. Po wielu tygodniach spędzonych w strefie spadkowej, znalazła się na bezpiecznej lokacie.
piłkarze Stali Stalowa Wola Materiały prasowe / Krzysztof Nowaliński / stal1938.pl / Na zdjęciu: piłkarze Stali Stalowa Wola

27. kolejka rozpoczęła się pojedynkiem drużyn będących w strefie spadkowej. Stal Stalowa Wola, grająca raz po raz na własnym stadionie, ma realne szanse na pozostanie w lidze, a Legionovia Legionowo, choć ambitna, jest już jedną nogą poza szczeblem centralnym. Nie oznacza to jednak, że zespół z Mazowsza jest w rundzie wiosennej tylko dostarczycielem punktów. W czerwcu pokonał Widzew Łódź, zremisował z GKS-em Katowice, więc trzeba na niego uważać.

W Stalowej Woli przyjezdni skutecznie stawiali opór do końca pierwszej połowy. Po przerwie Stalówka skutecznie zaatakowała i w 51. minucie wyszła na prowadzenie. Michał Fidziukiewicz opanował piłkę po podaniu Adama Waszkiewicza, obrócił się z nią kilkanaście metrów od bramki i pokonał Damiana Podleśnego.

W świetnej formie strzeleckiej jest po restarcie rozgrywek Kacper Śpiewak. Sprawdzał się w roli zmiennika, przymierzył do bramki również jako podstawowy zawodnik Stali. Czwartego gola w pięciu ostatnich spotkaniach zdobył w 61. minucie z bliska po podaniu Bartosza Sobotki. Zrobiło się 2:0 i gospodarze potrafili od tego momentu skutecznie zablokować dostęp do własnej bramki. Legionovia nie odpowiedziała do końca spotkania i Dawid Pietrzkiewicz zachował czyste konto.

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)
1:0 - Michał Fidziukiewicz 51'
2:0 - Kacper Śpiewak 61'

Stal: Dawid Pietrzkiewicz - Adam Waszkiewicz, Piotr Mroziński, Piotr Witasik, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka (68' Piotr Zmorzyński) - Szymon Jopek (64' Bartłomiej Ciepiela), Przemysław Stelmach, Michał Płonka (73' Dominik Chromiński) - Michał Fidziukiewicz, Kacper Śpiewak (90' Bartosz Tłuczek)

Legionovia: Damian Podleśny – Michał Bury (82' Kacper Kaczorowski), Rafał Zembrowski, Bartosz Waleńcik, Sebastian Weremko - Konrad Zakilka, Oskar Koprowski (57' Marcin Kluska) - Mateusz Małek (72' Andrzej Trubeha), Patryk Koziara, Piotr Maślanka (62' Michał Bajdur) - Karol Podliński

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)