Sparing. 21 bramek SSC Napoli! Arkadiusz Milik z dwoma trafieniami

Aż 21 bramek strzelili swoim rywalom zawodnicy SSC Napoli. Podopieczni Gennaro Gattuso pokonali Castel di Sangro 10:0 i ASD L'Aquila 11:0. Oba spotkania trwały po 45 minut. Dwa gole zdobył Arkadiusz Milik.

Mateusz Kozanecki
Arkadiusz Milik Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Ostatni mecz piłkarze SSC Napoli rozegrali 8 sierpnia, w ramach Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Gennaro Gattuso przegrali na wyjeździe z Barceloną 1:3 i pożegnali się z dalszą rywalizacją.

W piątek wrócili na boisko - wzięli udział w nietypowym sparingu. Na Stadio Teofilo Patini zmierzyli się w 45-minutowych meczach z Castel di Sangro i ASD L'Aquila 1927.

Na otwarcie mini-turnieju zawodnicy 6-ligowego Castel di Sangro przegrali z występującą w Serie D L'Aquilą aż 0:12. Następnie gospodarze przystąpili do meczu z SSC Napoli.

Przyjezdni rozpoczęli strzelanie już w 5. minucie, kiedy trafił Matteo Politano. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik - podwyższył na 3:0, a następnie 5:0. Ostatecznie gracze z Neapolu zaaplikowali rywalom dziesięć bramek w ciągu 45 minut.

W spotkaniu z L'Aquilą pojawiła się druga jedenastka Napoli. Również i w tym przypadku gracze Gennaro Gattuso dziesięciokrotnie trafiali do bramki rywali. Hat-trickami popisali się Victor Osimhen i Lorenzo Insigne - pierwszy z nich potrzebował do tego zaledwie sześciu minut.

Castel di Sangro - SSC Napoli 0:10
0:1 - Matteo Politano 5'
0:2 - Giovanni Di Lorenzo 7'
0:3 - Arkadiusz Milik 8'
0:4 - Kalidou Koulibaly 16'
0:5 - Arkadiusz Milik 17'
0:6 - Amin Younes 19'
0:7 - Gianluca Gaetano 22'