II liga: GKS Katowice zaliczył falstart. Kuriozalna gra jego defensywy

GKS Katowice fatalnie rozpoczął sezon. Drużyna prowadzona przez Rafała Góraka przegrała 2:3 z beniaminkiem Hutnikiem Kraków. W drugim niedzielnym meczu Skra Częstochowa zwyciężyła 1:0 ze Śląskiem II Wrocław.

mecz Garbarnia Kraków - GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Garbarnia Kraków - GKS Katowice
GKS Katowice przedłuża pasmo niepowodzeń. W ostatniej kolejce poprzedniego sezonu zasadniczego zmarnował możliwość awansowania i niewiele później nie wykorzystał drugiej szansy w barażach. Nowy sezon rozpoczął się od dwóch nieudanych wypraw do Krakowa. Piłkarze z Bukowej przegrali 0:1 z Garbarnią w Fortuna Pucharze Polski i 2:3 z Hutnikiem na początek ligi. Za tydzień GKS pauzuje i ma czas na przemyślenia.

Beniaminek strzelił wszystkie trzy gole w pierwszej połowie. W 2. minucie Piotr Stawarczyk wykorzystał rzut karny przyznany za faul Krystiana Sanockiego. W 20. minucie defensywa z Katowic zachowała się kuriozalnie. Bramkarz Bartosz Mrozek minął się z piłką, a ta tak bardzo zaskoczyła Radka Dejmka, że odbiła się od niego i wpadła do własnej bramki. W pobliżu pechowca nie było żadnego przeciwnika. Tylko trochę mniej bałaganu w obronie gości było w 45. minucie, kiedy prowadzenie Hutnika podwyższył Przemysław Antoniak.

GKS powalczył po przerwie, ale energii i sposobów wystarczyło na strzelenie dwóch goli. Drużyna z Górnego Śląska złapała kontakt z przeciwnikiem w 89. minucie i na wyrównanie zabrakło czasu.

W niedzielę zagrał jeszcze jeden beniaminek, Śląsk II Wrocław, którego debiut wypadł mniej okazale niż Hutnika. Rezerwiści zostali pokonani 0:1 przez rozpędzoną od początku 2020 roku Skrę Częstochowa. W 32. minucie Kamil Wojtyra otworzył i jak okazało się ponad godzinę później ustalił wynik. W drużynie z Wrocławia zagrali między innymi Mark Tamas, Adrian Łyszczarz i Damian Gąska.

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?