Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Liga Narodów. UEFA wprowadziła możliwość wylosowania wyniku

Komitet Wykonawczy UEFY zatwierdził nowe zasady dotyczące meczów reprezentacji. Są podobne do tych wprowadzonych w europejskich pucharach, ale jedna nowa reguła jest kontrowersyjna.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Piotr Zieliński Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Jeżeli reprezentacje nie będą mogły przystąpić do meczu, nie będzie możliwe jego przełożenie ani wskazanie strony odpowiedzialnej za to, że spotkanie nie doszło do skutku lub nie zostało dokończone, UEFA wprowadziła możliwość rozstrzygnięcia go w drodze losowania. Możliwe będą wtedy wyniki 1:0, 0:0 i 0:1. Decyzję o przeprowadzeniu takiego losowania podejmie komisja ds. kontroli, etyki i dyscypliny.

To ostateczna opcja wprowadzona w regulaminie. UEFA zamierza doprowadzić do rozegrania wszystkich meczów, ale bierze pod uwagę zagrożenia wynikające z epidemii, a także z wypełnionymi meczami kalendarza piłkarskiego.

"UEFA wdrożyła protokół medyczny, który obejmuje rygorystyczny program testów i ma na celu rozegranie meczów zgodnie z planem. Jednak pozytywne wyniki badań na obecność koronawirusa mogą spowodować, że część piłkarzy lub całe drużyny zostaną poddane kwarantannie, a federacje nie będą w stanie wystawić drużyny na konkretny mecz" - informuje europejska centrala piłkarska w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Miłości między Stalą i Apatorem nie ma. Sprawa Jacka Holdera to umocni

Reprezentacja kraju musi zagrać, jeżeli posiada 13 zdrowych zawodników, w tym jednego bramkarza. Jeżeli będzie to niemożliwe, podjęta zostania próba przełożenia spotkania na inny termin. Jeżeli również to będzie niemożliwe, może zostać przyznany walkower na niekorzyść "winnego", z czym kluby miały już do czynienia w eliminacjach europejskich pucharów.

Sztab szkoleniowy i piłkarze reprezentacji Polski przejdą badania we wtorek w Warszawie i w sobotę w Amsterdamie. Przed zespołem prowadzonym przez Jerzego Brzęczka mecze z Holandią w piątek o godzinie 20:45 oraz z Bośnią i Hercegowiną w poniedziałek o godzinie 20:45. Oba w ramach Ligi Narodów.

Czytaj także: Polska może gościć mecze na neutralnym terenie. Wytypowano pięć miast

Czytaj także: UEFA otworzy stadion przed kibicami. Superpuchar pierwszym meczem z publicznością

Czy zasady wprowadzane przez UEFĘ są słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×