Premier League. Chelsea FC - Liverpool FC: hit kolejki dla mistrza Anglii, Sadio Mane ustrzelił dublet

Liverpool FC z drugim zwycięstwem w Premier League 2020/2021. Tym razem mistrz Anglii uporał się na wyjeździe z Chelsea FC (2:0).

Tomasz Rosiński
piłkarze Liverpool FC PAP/EPA / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Hitowe starcie Chelsea z Liverpoolem tradycyjnie zapowiadało się bardzo ciekawie i trudno było wskazać jego faworyta. Ostatnia potyczka tych drużyn w lipcu bieżącego roku zakończyła się triumfem The Reds 5:3, a wcześniej The Blues wygrali przed własną publicznością 2:0.

W pierwszej połowie spotkanie w Londynie było toczone w spokojnym tempie, a sytuacji do zdobycia bramki było jak na lekarstwo.

Co prawda podopieczni Juergena Kloppa dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało.

Dopiero w 45. minucie na pozycję sam na sam z Kepą Arrizabalagą mógł wyjść Sadio Mane, który został sfaulowany przez Andreasa Christensena. Duńczyk za to nieprzepisowe zagranie pierwotnie otrzymał żółtą kartkę, ale po wideoweryfikacji sędzia Paul Tierney zmienił decyzję i pokazał duńskiemu obrońcy czerwony kartonik. Ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony batalii Liverpool FC mocno ruszył do przodu i chciał wykorzystać przewagę jednego zawodnika, co udało mu się zrealizować. Najpierw Sadio Mane celnie główkował po dośrodkowaniu Roberto Firmino. Natomiast po chwili Mane wykorzystał fatalny błąd Kepy Arrizabalagi i przejął zagrywaną przez niego piłkę, którą po chwili wpakował do pustej bramki.

Kiedy wydawało się, że mistrzowie Anglii mają już wszystko pod kontrolą i nic nie wydarzy się w tym meczu, Thiago Alcantara sfaulował we własnym polu karnym Timo Wernera. Po futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł Jorginho i przegrał pojedynek z Alissonem.

Taki obrót spraw już zupełnie podłamał The Blues i ostatecznie obrońcy tytułu ograli londyńczyków 2:0.

Premier League, 2. kolejka:

Chelsea FC - Liverpool FC 0:2 (0:0)
0:1 - Sadio Mane 50'
0:2 - Sadio Mane 54'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Reece James, Andreas Christensen, Kurt Zouma, Marcos Alonso - Mateo Kovacić (79' Ross Barkley), Jorginho (79' Tammy Abraham), N'Golo Kante, Mason Mount - Kai Havertz (46' Fikayo Tomori), Timo Werner.

Liverpool FC: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Fabinho, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Naby Keita (64' James Milner), Jordan Henderson (46' Thiago Alcantara), Georginio Wijnaldum - Mohamed Salah, Roberto Firmino (86' Takumi Minamino), Sadio Mane.

Czerwona kartka: Andreas Christensen (Chelsea FC) w 45. minucie /za faul - odebranie realnej szansy na zdobycie bramki/.

Sędziował: Paul Tierney.

*Jorginho (Chelsea FC) w 75. minucie nie wykorzystał rzutu karnego - Alisson (Liverpool FC) obronił.