PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków urwała punkty Górnikowi Zabrze

Dobiegł końca zwycięski pochód Górnika Zabrze w sezonie 2020/2021 PKO Ekstraklasy. W spotkaniu 5. kolejki mistrzostw Polski zabrzanie zremisowali przed własną publicznością z Wisłą Kraków 0:0.

Tomasz Rosiński
Przemysław Wiśniewski (z lewej) i Jean Carlos Silva (z prawej) Newspix / JAKUB GRUCA / Na zdjęciu: Przemysław Wiśniewski (z lewej) i Jean Carlos Silva (z prawej)
Górnik od początku sezonu polskiej ekstraklasy wygrywał mecz za meczem (cztery triumfy z rzędu) i przystępował do piątkowej rywalizacji z Wisłą w roli zdecydowanego faworyta.

Od startu konfrontacji dość niespodziewanie lepiej radzili sobie piłkarze Białej Gwiazdy, którzy co chwila gościli pod polem karnym zabrzan.

W szeregach przyjezdnych aktywni byli Jean Carlos Silva oraz Stefan Savić i to oni napędzali kolejne ataki krakowian. Jednak to Yaw Yeboah oddał w 28. minucie groźny strzał, a piłka odbiła się od słupka i wróciła do gry.

Po chwili ostrzeżenie podopiecznym Marcina Brosza wysłał Savić, który z około 16 metrów przymierzył w poprzeczkę. Ostatecznie pierwsza połowa starcia zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron w końcu przebudzili się gospodarze, którzy zaczęli atakować z większym animuszem. W szczególności Górnik Zabrze stwarzał zagrożenie pod bramką krakowskiej ekipy po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

W 68. minucie dobrze przymierzył Jesus Jimenez, ale jeszcze lepiej interweniował Mateusz Lis, który pewnie złapał piłkę po strzale Hiszpana.

Już do końca zawodów wynik na tablicy świetlnej nie uległ zmianie i Wisła Kraków urwała punkty Górnikowi.