Fortuna I liga: Arka Gdynia wygrała mecz na szczycie. Obrona Bruk-Betu Termaliki Nieciecza rozbrojona

Arka Gdynia strzeliła gola na wagę zwycięstwa 1:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w końcówce podstawowego czasu. W piątek wygrali również skromnie piłkarze Odry Opole, GKS-u Tychy oraz Stomilu Olsztyn.
piłkarze Arki Gdynia Newspix / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zdobył 12 punktów w czterech meczach otwierających sezon, a Arka Gdynia dziewięć punktów w trzech spotkaniach. Drużyny Mariusza Lewandowskiego i Ireneusza Mamrota były dotąd bezbłędne i sąsiadowały na podium w tabeli. Ekipa z Niecieczy budziła podziw żelazną obroną, a spadkowicz znad morza budził postrach bramkostrzelną ofensywą.

W starciu żywiołów silniejsze okazały się ataki Arki. W 89. minucie wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Rafał Wolsztyński rozbroił defensywę Pomarańczowych i oddał decydujące uderzenie na 1:0. Sprowadzony do klubu latem piłkarz pokonał Tomasza Loskę uderzeniem zza pola karnego. Arka wygrała w Niecieczy po raz pierwszy w historii. Jeszcze w doliczonym czasie miała szczęście, ponieważ futbolówka po akcji Bruk-Betu trafiła w poprzeczkę Daniela Kajzera.

Odra Opole podjęła GKS Bełchatów po trzech zwycięstwach z rzędu i wszystkie zapewnił drużynie Dietmara Brehmera swoimi strzałami Dawid Kort. Brunatni musieli mieć pomocnika Odry na oku, jeżeli liczyli na pierwsze w sezonie punkty zdobyte na wyjeździe. W piątek bełchatowianie przypilnowali Korta, ale zostali trafieni przez innego zawodnika. Doświadczony Krzysztof Janus strzelił z rzutu wolnego ponad murem i zapewnił Odrze wygraną 1:0.

Skromne zwycięstwa na własnym stadionie odnieśli poza Odrą również GKS Tychy i Stomil Olsztyn. Podopieczni Artura Derbina zwyciężyli 2:1 z Resovią, a ekipa z Warmii przerwała swoją niemoc w ofensywie i pokonała 1:0 Zagłębie Sosnowiec.