Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wyroki za materiały wybuchowe i wyłudzanie kredytów. To wspólnik Roberta Lewandowskiego

Paweł Petrusewicz jest biznesowym partnerem Roberta Lewandowskiego. To biznesmen, który ma na koncie wyroki m.in. za posiadanie ładunków wybuchowych, czy wyłudzanie kredytów.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Robert Lewandowski ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Firma Nowe Mazury 8 buduje kompleks turystyczny Wodny Świat w Giżycku. Na ten cel udało się pozyskać aż 40 mln dotacji ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Inwestycję realizuje konsorcjum, w którego skład wchodzi m.in. Robert Lewandowski.

"Puls Biznesu" wziął konsorcjum na tapetę, a konkretnie jednego ze wspólników. Chodzi o Pawła Petrusewicza, który ma dość bogatą kartotekę kryminalną. Czy "Lewy" wiedział, z kim wchodzi w interes?

Biznesowy wspólnik ma na koncie prawomocne wyroki oraz dwuletnią odsiadkę w więzieniu. Do aresztu trafił w 2006 roku. Skazano go za posiadanie ładunków wybuchowych, nielegalnej kuszy oraz amunicji. Co ciekawe, bomby miał załatwiać na rzecz gangu Daszyniaków.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłka lądowała w ich siatce... 37 razy! Kuriozalny mecz w Niemczech

To jednak nie koniec barwnej przeszłości Petrusewicza. Na koncie ma wyroki za wyłudzenia kredytów oraz "używanie przemocy lub groźby w celu wywarcia wpływu na uczestnika postępowania".

Lewandowski jednak na razie nie chce nic komentować z powodu toczącego się postępowania w związku z pozwem jego byłego menedżera Cezarego Kucharskiego.

- Robert Lewandowski zdecydował, że na razie powstrzyma się od komentarzy i odpowiadania na pytania dziennikarzy, gdyż przedstawione informacje mogą mieć pośrednie lub bezpośrednie znaczenie zarówno dla sądu jak organów kontrolnych, które powinny je poznać od osoby zainteresowanej, a nie za pośrednictwem mediów - komentuje Monika Bondarowicz, rzeczniczka piłkarza.

Petrusewicz obecnie prowadzi interesy na Mazurach. Tam posiada restauracje, smażalnie i hodowlę ryb, gospodarstwo rolne oraz fermę drobiu.

Robert Lewandowski - Cezary Kucharski. Związek idealny kończy się w sądzie >>

Starcie milionerów. Robert Lewandowski w sporze z Cezarym Kucharskim. Obydwaj mają gigantyczne majątki >>

Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10):
 • amadeusz Zgłoś komentarz
  Pan Paweł Petrusewicz ma pecha, że nie zna nikogo z piSS, tak jak Michał Dworczyk, recydywista zresztą. Dworczyk również przewoził niewybuchy szmochodem, oraz w bloku w trzech piewnicach
  Czytaj całość
  trzymał 125 kg niewybuchów, co zagrażało życiu lub zdrowiu kilkudziesięciu mieszkańcom. Groziły mu 3 lata więzienia, znany z obłędu Macierewicz, załatwił po lini partyjnej Dworczykowi wolność. Dziś mało kto o tym wspomina, zaś panu Petrusewiczowi a jakże.
  • ZK590 Zgłoś komentarz
   Robert pamiętaj: jedynie kto Cię nie zdradzi i trwa do ostatka to matka. Jeżeli chcesz mieć przyjaciela to weź psa ze schroniska.
   • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
    @Jan Kozietulski.: Do "@Jan Kozietulski." Z KROPKĄ po literze „i”: Masz tyle wspólnego z "Jan Kozietulski", ile ma Bobek lewaty[...] z Messim. Mam propozycję, ale to
    Czytaj całość
    wymaga minimum inteligencji adwersarza: zamiast sugerować, że Twoje wpisy są moimi, zachęcam do polemiki. Łapie Jan Kozietulski. Z KROPKĄ po literze "i", czy za szybko?
    • Jan Kozietulski. Zgłoś komentarz
     Cofam to co napisałem poniżej i odszczekuję, tak naprawdę uwielbiam Pana Roberta, a to, że czasami napiszę jakiś negatywny tekst, to silniejsze ode mnie, jestem po prostu ofiarą tzw.
     Czytaj całość
     chowu wsobnego
     • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
      Do "@Jan Kozietulski." Z KROPKĄ po literze „i” - specjalista od szczekania, patrz niżej: Masz tyle wspólnego z "Jan Kozietulski", ile ma Bobek lewaty[...] z Messim.
      Czytaj całość
      Mam propozycję, ale to wymaga minimum inteligencji adwersarza: zamiast sugerować, że Twoje wpisy są moimi, zachęcam do polemiki. Łapie Jan Kozietulski. Z KROPKĄ po literze "i", czy za szybko?
      • Jan Kozietulski. Zgłoś komentarz
       Cofam to co napisałem poniżej i odszczekuję, tak naprawdę uwielbiam Pana Roberta, a to, że czasami napiszę jakiś negatywny tekst, to silniejsze ode mnie, jestem po prostu ofiarą tzw.
       Czytaj całość
       chowu wsobnego
       • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
        Kryształowy Bobek lewaty[...] i jego milieu. Partner biznesmena w krótkich spodniach i często pomarańczowych trzewikach roboczych: "Na koncie ma wyroki za wyłudzenia kredytów oraz
        Czytaj całość
        "używanie przemocy lub groźby w celu wywarcia wpływu na uczestnika postępowania"." Wczoraj partner, dzisiaj......? Ile kontraktów reklamowych ma Bobek dzisiaj? Ile będzie miał ...........jutro? Pytanie nie dla idiotów. Czy bookmacherzy już przyjmują zakłady w tek sprawie?
        • Grzegorz Dąbrowski Zgłoś komentarz
         Pazerność , więcej i więcej
         • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
          Do "@Jan Kozietulski." Z KROPKĄ po literze „i”: Masz tyle wspólnego z "Jan Kozietulski", ile ma Bobek lewaty[...] z Messim. Mam propozycję, ale to wymaga
          Czytaj całość
          minimum inteligencji adwersarza: zamiast sugerować, że Twoje wpisy są moimi, zachęcam do polemiki. Łapie Jan Kozietulski. Z KROPKĄ po literze "i", czy za szybko?
          • Jan Kozietulski. Zgłoś komentarz
           Przepraszam wszystkich za moje komentarza dotychczasowe ale jestem ofiarą tzw. chowu wsobnego
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×