Fortuna I liga: Widzew Łódź pokonany. ŁKS wygrał już po raz siódmy

Widzew Łódź przegrał 0:1 z Puszczą Niepołomice i jest to jego hamowanie po serii trzech pozytywnych występów. Nie zatrzymuje się ŁKS, który umocnił się na prowadzeniu w wyścigu do PKO Ekstraklasy dzięki wygranej 2:1 z Resovią.
radość piłkarzy ŁKS-u Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy ŁKS-u Łódź

Widzew Łódź rozegrał przy Alei Piłsudskiego cztery mecze z rzędu. W derbach poniósł porażkę, ale później na pocieszenie wywalczył siedem z możliwych dziewięciu punktów, dzięki czemu przestał snuć się w pobliżu strefy spadkowej. Po pierwsze w sezonie punkty zdobyte poza Łodzią pojechał do Niepołomic, a Puszcza ostatnio przestała seryjnie zawodzić w roli gospodarza.

Podopieczni Tomasza Tułacza nie cofnęli się przed beniaminkiem i w 13. minucie zdobyli prowadzenie. Wykorzystali do strzelenia gola stały fragment gry, ponieważ Erik Cikos wyszedł w powietrze i oddał strzał po wrzutce z rzutu wolnego. Puszcza utrzymała korzystny rezultat 1:0 do końca. Miała szczęście głównie w 64. minucie, w której piłka kopnięta przez Marcina Robaka trafiła w poprzeczkę jej bramki.

ŁKS Łódź rywalizował równolegle z Resovią. W konfrontacji u siebie z beniaminkiem, który został pokonany w pięciu poprzednich spotkaniach nie powinien mieć problemu z wywalczeniem siódmego z rzędu kompletu punktów w sezonie.

Podopieczni Wojciecha Stawowego wykonali zadanie i mają na koncie 21 "oczek". Nie był to jednak prosty mecz dla lidera. Oba swoje gole strzelił z rzutów karnych, a tego decydującego na 2:1 dopiero w 84. minucie. Skutecznym egzekutorem obu jedenastek był Antonio Dominguez, a zostały one podyktowane za zagranie ręką Mateusza Genieca oraz faul na Przemysławie Sajdaku. Druga niesłusznie, ponieważ przewinienie zostało popełnione przed linią 16. metra. Resovia postawiła opór i niewiele brakowało jej do przerwania pasma niepowodzeń.