Liga Europy. Zwycięstwo Rangers FC w derbach Glasgow. Patryk Klimala zadebiutował w Old Firm

Będący rywalem Lecha Poznań w Lidze Europy Rangers FC pokonał w derbach Glasgow Celtic i umocnił się na pozycji lidera szkockiej ekstraklasy. Kolejorz zagra z The Gers 29 października i 10 grudnia.

Maciej Kmita
Connor Goldson PAP/EPA / Ian MacNicol / POOL / Na zdjęciu: Connor Goldson
W 422 Old Firm, jednych z najsłynniejszych derbach na świecie, Rangers pokonali The Bhoys na ich terenie po dublecie Connora Goldsona. Stoper gości pokonał Vasileiosa Barkasa w 9. i 54. minucie. To drugie z rzędu zwycięstwo Rangers na stadionie Celtiku.

Patryk Klimala wybiegł na boisko od pierwszego gwizdka, ale w 67. minucie, przy stanie 0:2, zastąpił go Leigh Griffiths. Dla młodzieżowego reprezentanta Polski był to debiut w derbach Glasgow. 21-latek tym razem gola nie strzelił, ale w tym sezonie zdobył dla Celticu już trzy. To postęp, biorąc pod uwagę, że poprzedni skończył z zerowym dorobkiem.

Dzięki wygranej w derbach Rangers umocnili się na pozycji lidera szkockiej ekstraklasy. Zespół Stevena Gerrarda ma na koncie 29 punktów, a drugi Celtic zgromadził dotąd 25 "oczek".

Rangers FC to rywal Lecha Poznań w Lidze Europy. Kolejorz zmierzy się ze Szkotami 29 października w Glasgow i 10 grudnia w Poznaniu. Poza nimi przeciwnikami Lecha w Lidze Europy są Benfica Lizbona i Standard Liege.

Celtic Glasgow - Rangers FC 0:2 (0:1)
0:1 - Goldson 9'
0:2 - Goldson 54'