Brutalne pobicie piłkarza w klasie okręgowej. KS Bestwinka odpiera zarzuty

Nie milkną echa wydarzeń, do jakich doszło w bielsko-tyskiej okręgówce. Podczas meczu w Bieruniu Nowym dotkliwie pobito piłkarza KS Bestwinka Szymona Tomalę. Jego zespół wystosował oświadczenie.

Mateusz Kozanecki
Mecz Piast Bieruń Nowy - KS Bestwinka Kibice w tle Facebook / KS Bestwinka / Mecz Piast Bieruń Nowy - KS Bestwinka. Kibice w tle
Przypomnijmy, że podczas meczu Zina Klasy Okręgowej w grupie Bielsko-Tychy doszło do skandalicznej sytuacji. Zawodnik KS Bestwinka został pobity i trafił do szpitala.

Do sytuacji doszło w doliczonym czasie gry. W protokole meczowym odnotowano, że Szymon Tomala otrzymał czerwoną kartkę w 94. minucie za "gwałtowne agresywne zachowanie". Dodano także, że gdy schodził do szatni został zaatakowany przez kibica - choć według obowiązujących zasad wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

Szymon Tomala doznał poważnych urazów - ma wielomiejscowe złamanie ściany zatoki szczękowej, złamanie dna oczodołu, kości jarzmowej, łuku jarzmowego i kości szczękowej. Zdaniem klubu z Bierunia Nowego to właśnie on sprowokował sytuację - miał opluć i obrazić osobę postronną (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

KS Bestwinka odpiera zarzuty. Kierownictwo klubu wystosowało oświadczenie, w którym przedstawiło przebieg wydarzeń, do jakich doszło podczas meczu w Bieruniu Nowym.

Potwierdzono, że spotkanie odbywało się w napiętej atmosferze - to gospodarze częściej mieli jednak przekraczać przepisy, o czym świadczy większa liczba żółtych kartek dla graczy Piasta.

"Kulminacyjnym punktem ich brutalnej gry było bardzo ostre starcie (około 60. minuty) zawodnika Piasta z naszym bramkarzem, w wyniku czego doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko.

(...) Nieprawdą jest również to, że ukarany zawodnik KS Bestwinka schodząc z boiska obraził i opluł kibica. Faktem jest, że słysząc wyzwiska pod swoim adresem, odwrócił głowę w stronę napastników i splunął na ziemię.

(...) Uważamy, że Szymon zachował się bardzo niewłaściwie i niesportowo, za co został ukarany czerwoną kartką, jednak tak wielka agresja skierowana w jego stronę ze strony kibica jest niewytłumaczalna, skandaliczna i wymaga surowego ukarania" - czytamy w oświadczeniu KS Bestwinka.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest poniżej:

Dodajmy, że sprawą ma się teraz zająć policja. W momencie przerwania spotkania był remis 1:1.