Liga Mistrzów: FC Barcelona bez Lionela Messiego nie dała szans Ferencvarosi TC

FC Barcelona wciąż z kompletem zwycięstw w grupie G Ligi Mistrzów 2020/2021. Tym razem podopieczni Ronalda Koemana pokonali na wyjeździe węgierski Ferencvarosi TC 3:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze FC Barcelona Getty Images / Laszlo Szirtesi / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Barcelona, która w pierwszym starciu z Ferencvarosi wygrała u siebie 5:1, przystępowała do rewanżu osłabiona brakiem między innymi Lionela Messiego, Marca-Andre ter Stegena czy Philippe'a Coutinho, którzy otrzymali wolne od trenera. Mimo to Katalończycy byli zdecydowanymi faworytami potyczki i potwierdzili to miano, pewnie sięgając po komplet punktów.

Przyjezdni od początku rywalizacji dzielili i rządzili na boisku. Gospodarze w żaden sposób nie byli w stanie przeciwstawić się ekipie z Hiszpanii, która wyszła na prowadzenie w 14. minucie zawodów. Wtedy to dokładnie z lewej strony pola karnego dośrodkował Jordi Alba, a na piłkę nabiegł Antoine Griezmann i z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Ronalda Koemana nie zamierzali zwalniać tempa i niespełna 360 sekund później zadali drugi cios. Wówczas Ousmane Dembele precyzyjnie zagrał futbolówkę do Martina Braithwaite'a, który na wślizgu pokonał Denesa Dibusza.

Napór piłkarzy Dumy Katalonii nie malał. W 27. minucie Abraham Frimpong sfaulował Braithwaite'a i sędzia odgwizdał rzut karny, który pewnym uderzeniem wykorzystał Dembele.

Później goście już tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia, skupiali się na zabezpieczaniu dostępu do własnego pola karnego i przed przerwą wynik na tablicy świetlnej nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gracze Blaugrany, którzy wysoko prowadzili, nie forsowali tempa, gdyż chcieli oszczędzać siły przed kolejnymi ważnymi spotkaniami w tym sezonie.

Natomiast drużyna Ferencvarosi TC nie miała argumentów, aby chociaż raz zaskoczyć Neto i Barcelona triumfowała na Węgrzech różnicą trzech goli.

Liga Mistrzów, 5. kolejka gr. G:

Ferencvarosi TC - FC Barcelona 0:3 (0:3)
0:1 - Antoine Griezmann 14'
0:2 - Martin Braithwaite 20'
0:3 - Ousmane Dembele 28' (k.)

Ferencvarosi TC: Denes Dibusz - Endre Botka, Miha Blazić, Abraham Frimpong, Lasza Dwali, Marcel Heister (64' Gergo Lovrencsics) - Da Silva Isael, David Siger (64' Aissa Laidouni), Somalia (81' Igor Kharatin), Myrto Uzuni (71' Roko Baturina) - Tokmac Nguen (71' Robert Mak).

FC Barcelona: Neto - Sergino Dest, Oscar Mingueza, Clement Lenglet (65' Carles Alena), Jordi Alba (46' Junior Firpo) - Miralem Pjanić, Sergio Busquets (46' Frenkie De Jong) - Francisco Trincao, Antoine Griezmann (65' Riqui Puig), Ousmane Dembele - Martin Braithwaite (80' Konrad De La Fuente).

Żółte kartki: David Siger (Ferencvarosi TC) oraz Francisco Trincao, Antoine Griezmann, Sergio Busquets (FC Barcelona).

Sędziował: Aleksiej Kulbakow (Białoruś).

Liga Mistrzów, gr. G 2020/2021

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 FC Barcelona 6 5 0 1 16:5 15
2 Juventus FC 6 5 0 1 14:4 15
3 Dynamo Kijów 6 1 1 4 4:13 4
4 Ferencvarosi TC 6 0 1 5 5:17 1

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zakończy zmagania w grupie G Ligi Mistrzów 2020/2021 z kompletem zwycięstw?