Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nie w dwunastu krajach, tylko w jednym? UEFA rozważa dwa warianty przeprowadzenia Euro

Prezes Szwajcarskiego Związku Piłki Nożnej Dominique Blanc twierdzi, że mało prawdopodobne jest, żeby Euro odbyło się w 12 krajach. UEFA zmieni plany z powodu pandemii koronawirusa?
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Logo Euro 2020 (mimo przełożenia turnieju o rok, nazwa i logo mistrzostw pozostają te same) Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce - UEFA / Logo Euro 2020 (mimo przełożenia turnieju o rok, nazwa i logo mistrzostw pozostają te same)

Dominique Blanc, szef szwajcarskiej federacji piłkarskiej (ASF), w wywiadzie dla "La Tribune de Geneve" wyraził wątpliwość, czy mistrzostwa Europy, które mają zostać rozegrane w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 r., odbędą się w dwunastu krajach. Jego zdaniem, to nie wchodzi w rachubę, po tym jak w Europie przyspiesza pandemia koronawirusa.

- Biorąc pod uwagę sytuację zdrowotną, uważam, że początkowy plan z turniejem rozrzuconym po całej Europie raczej nie zostanie zrealizowany. Nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, że np. reprezentacja Szwajcarii leci dziś na mecz do Baku - przyznał Blanc.

Prezes ASF dodał, że podczas kwietniowego posiedzenia władz UEFA zostanie podjęta decyzja, który z dwóch nowych wariantów wejdzie w życie. - Pierwszy z wariantów zakłada organizację turnieju tylko w jednym kraju - np. w Rosji albo Niemczech. Drugi jest bardziej restrykcyjny, ponieważ ogranicza się tylko do jednego miasta z dużą liczbą stadionów, które pomieściłyby wszystkich uczestników - stwierdził.

Blanc nie wyobraża sobie też powrotu kibiców na stadiony, biorąc pod uwagę powolny proces szczepień przeciwko COVID-19. - Moim zdaniem zmierzamy w kierunku innego Euro, prawdopodobnie bez publiczności, tak jak to miało miejsce w sierpniowym finale Ligi Mistrzów 20 w Lizbonie - podsumował działacz.

Słowa Blanca wpisują się w wypowiedź prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który w rozmowie z Polsatem Sport ocenił, że najbardziej prawdopodobnym awaryjnym wyjściem, jeśli chodzi o organizację turnieju pozostaje Anglia (Londyn? - przyp. red.).  

Zobacz:
Euro 2020 w Polsce? Zbigniew Boniek rozwiał wątpliwości
Transfery. Arkadiusz Milik nie zagra na Euro? Zbigniew Boniek zajął stanowisko

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sergio Ramos bez koszulki. A w tle pada... śnieg!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×