"Głowa Lewandowskiego w dół, a nogi w górę". Zobacz najdziwniejszą sytuację z meczu Bayernu

Robert Lewandowski strzelił bramkę z rzutu karnego w wygranym przez Bayern Monachium meczu z Augsburgiem (1:0). Był to 22. gol "Lewego" w tym sezonie w Bundeslidze. W pierwszej połowie polski napastnik zaliczył jednak mały "wypadek".

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium pokonał FC Augsburg (1:0, więcej TUTAJ) w meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi. W 13. minucie spotkania Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny. Napastnik Bawarczyków kompletnie zmylił Rafała Gikiewicza w bramce gospodarzy, posyłając piłkę w przeciwny róg.

W 66. minucie Lewandowski z grymasem bólu na twarzy musiał zejść z boiska. Nie wiadomo, co było przyczyną zmiany. Wcześniej, w pierwszej połowie pojedynku na WWK Arenie w Augsburgu, "Lewy" znalazł się w mało komfortowej sytuacji.

W jednej z akcji po strzale na bramkę w wykonaniu Polaka piłka odbiła się od słupka, a Lewandowski zatrzymał się dopiero na bandzie reklamowej za linią boiska. Kapitan Biało-Czerwonych ratował się przed "lądowaniem" za bandą. Kamery telewizyjne zarejestrowały moment, kiedy z perspektywy murawy widoczne były tylko same nogi zawodnika.

Bramka strzelona Augsburgowi to gol nr 22. "Lewego" w tym sezonie ligi niemieckiej. Reprezentant Polski powiększył przewagę w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Drugi w zestawieniu, Erling Haaland z Borussii Dortmund, ma na koncie 12 trafień (podobnie jak Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt i Wout Weghorst z VfL Wolfsburg).