Sparingi. Śląsk Wrocław dostał lanie. KGHM Zagłębie Lubin wygrało

Śląsk Wrocław przegrał w sparingu 0:4 z Crveną Zvezdą Belgrad. Znacznie lepiej podsumowało okres przygotowań KGHM Zagłębie Lubin. Miedziowi zwyciężyli 3:1 z Ardą Kyrdżali.

mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław mierzył się z bardziej uznanym klubem niż jego konkurent z województwa dolnośląskiego. Crvena Zvezda Belgrad wyszła z grupy w Lidze Europy i przygotowuje się do dwumeczu z AC Milanem. Jej forma strzelecka w sparingu z podopiecznymi Vitezslava Lavicki była wysoka. Do dwóch goli Diego Falcinellego po jednym dołożyli Mirko Ivanić oraz Milan Pavkov. Śląsk nie odpowiedział mistrzom Serbii i poniósł porażkę 0:4 przed powrotem do Polski ze zgrupowania w Larze.

Początek sparingu z Ardą Kyrdżali był trudny dla KGHM Zagłębia Lubin. Bułgarska drużyna zaatakowała i oddała dwa strzały. Po groźniejszym z nich interweniował Dominik Hładun. Najlepszą możliwą odpowiedzią było zdobycie gola na 1:0. W 8. minucie Filip Starzyński zabrał się za wykonanie rzutu wolnego i choć pozycja nie wydawała się wygodna, to jednak pomocnik KGHM Zagłębia zaskoczył bramkarza płaskim uderzeniem z ostrego kąta.

W 37. minucie Zagłębie podwoiło prowadzenie na 2:0 i jeszcze raz przypomniało, że stałe fragmenty gry są jego bronią o dużym rażeniu. Filip Starzyński dołożył asystę do gola, a jego perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Djordje Crnomarković. Sprowadzony z Lecha Poznań defensor wbiegł przed bramkarza i wrzucił mu piłkę za kołnierz.

Gra obronna Zagłębia zaczęła wyglądać lepiej, a jednak lubinianom przydarzyła się kosztowna pomyłka. Pozostawiony sam w pobliżu bramki Juninho strzelił gola kontaktowego na 1:2 w 54. minucie. Arda zwietrzyła możliwość przeprowadzenia pościgu, ale w 74. minucie jej zapał został zmniejszony golem na 3:1. Rok Sirk uruchomił w kontrataku Patryka Szysza, który ustalił wynik z kilkunastu metrów. Zagłębie odniosło pierwsze zwycięstwo w ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Belek.

Śląsk Wrocław - Crvena Zvezda Belgrad 0:4 (0:2)
0:1 - Mirko Ivanić 34'
0:2 - Diego Falcinelli 44'
0:3 - Diego Falcinelli 57'
0:4 - Milan Pavkov 72'

KGHM Zagłębie Lubin - Adra Kyrdżali 3:1 (2:0)
1:0 - Filip Starzyński 8'
2:0 - Djordje Crnomarković 37'