Bundesliga. To była kapitalna obrona rzutu karnego. Rafał Gikiewicz uratował FC Augsburg (wideo)

FC Augsburg zwyciężył 1. FC Union Berlin (2:1) w meczu Bundesligi. Bohaterem spotkania został Rafał Gikiewicz, który obronił "jedenastkę" w wykonaniu Ingvartsena.

Piotr Bobakowski
Rafał Gikiewicz broni rzut karny Ingvartsena Twitter / ELEVENSPORTSPL / Rafał Gikiewicz broni rzut karny Ingvartsena
"Rafał Gikiewicz broni rzut karny! Brawo! Zobaczcie świetną interwencję Polaka w meczu z Unionem Berlin!" - czytamy na twitterowym koncie Eleven Sports, gdzie zamieszczono wideo z meczu 18. kolejki Bundesligi.

W 56. minucie przy wyniku 2:1 goście wykonywali rzut karny. Do piłki podszedł Duńczyk Markus Ingvartsen. Napastnik Unionu uderzył piłkę mocno, ale niezbyt precyzyjnie. Świetnie to odczytał Gikiewicz, który popisał się efektowną obroną.

"Duńczyk czy Polak? Gikiewicz! Obronił to kapitalnie. Świetnie wyczuł intencje Duńczyka polski golkiper. Pierwszy raz na boiskach Bundesligi nieskuteczny jest z rzutu karnego Markus Ingvartsen" - podkreślali komentatorzy Eleven Sports.

To było niezwykle ważne zwycięstwo dla Augsburga, który dzięki wygranej oddalił się od strefy spadkowej. Dwa gole dla zwycięskiego zespołu strzelił Florian Niederlechner. Union odpowiedział trafieniem Ingvartsena. Gikiewicz rozegrał całe spotkanie, a Robert Gumny pojawił się na boisku w 82. minucie.

Zobacz, jak Gikiewicz obronił "jedenastkę" w meczu Augsburg - Union.