Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Paulo Sousa opowiada o reprezentacji Polski. Konferencja prasowa NA ŻYWO

Relację prowadzi : autor:
Sebastian Szczytkowski

Zakończyła się konferencja z selekcjonerem reprezentacji Polski. Zostańcie z portalem WP SportoweFakty!

Skomentuj 0

Pytanie o podejście selekcjonera do wyzwania w reprezentacji Polski:

Musimy stawić czoła dużym oczekiwaniom. Dziennikarze mogą wziąć udział w tym procesie. Jestem pozytywną osobą i ufam zawodnikom. Musimy zbudować w nas wiarę w zwycięstwo. Musi być ona poparta pracą i wspólnym podążaniem w tym samym kierunku. Potrzebna jest szeroko pojęta równowaga.

Skomentuj 0

Pytanie o dekalog selekcjonera, czyli na przykład partnerstwo z zawodnikami, bezwzględny zakaz picia alkoholu na zgrupowaniach, dietę itp.?

Przykład Roberta Lewandowskiego pokazuje, jak ważne w piłce nożnej jest odżywianie. Każdy detal ma znaczenie.

Skomentuj 0

Pytanie o dekalog selekcjonera, czyli na przykład partnerstwo z zawodnikami, bezwzględny zakaz picia alkoholu na zgrupowaniach, dietę itp.?

Chcę być przykładem dla innych. Nie mogę wymagać czegoś, czego sam nie będę przestrzegać. Jednocześnie staram się czerpać z zawodników to, co dobre. Chcę, żeby piłkarze byli odpowiedzialni. Jeżeli nie będą, to wtedy trzeba będzie podejmować decyzje za nich. Gra w kadrze to reprezentowanie całego kraju. Co do odżywiania, muszę zrozumieć, jak wyglądają zwyczaje w poszczególnych krajach.

Skomentuj 0

Pytanie o ewentualną rotację w kadrze:

Każdy może dostać powołanie do reprezentacji. Obecni na najbliższym zgrupowaniu nie będą pewniakami, a pominięci mogą dostać szansę w kolejnych meczach.

Skomentuj 0

Pytanie o Arkadiusza Milika i Kamila Grosickiego, czyli generalnie zawodników mających problem w klubie:

Nie możemy mówić o ich dużych problemach w klubach. Gra w najsilniejszych ligach zwiększa możliwości. Zawodnicy mogą dzięki temu między innymi szybciej podejmować decyzję na boisku.

Skomentuj 0
 • Pytanie o ewentualne podobieństwa do stylu gry wyznawanego przez Pepa Guardiolę:

  Siłą reprezentacji Polski jest również gra z kontrataku. Dlatego nie możemy odsunąć szybkich zawodników potrafiących przygotować taką akcję. Musimy w każdej sytuacji na boisku mieć 2-3 koncepcje możliwe do zrealizowania. Naprawdę ufam w zdolności zawodników i zwycięstwo już w najbliższym meczu.

  Skomentuj 0

  Pytanie o ewentualne podobieństwa do stylu gry wyznawanego przez Pepa Guardiolę:

  Nasz styl będzie pozwalać na strzelanie bramek oraz zwyciężanie. Obecnie nie możemy za dużo pracować. Mamy jednak informacje i staramy się je włożyć w pewne ramy. Postaramy się narzucić wyższe tempo gry, zepchnąć przeciwnika do defensywy. Będą też jednak fragmenty, w których nie będziemy dominować. Musimy wiedzieć również, jak bronić głęboko.

  Skomentuj 0

  Pytanie o podejście do bramkarzy:

  Nie ujawnię teraz, kto będzie numerem jeden w reprezentacji Polski. Już podjąłem decyzję, ale chcę najpierw porozmawiać ze wszystkimi bramkarzami. Jeżeli będę miał możliwość spotkania z każdym, to zrobię to. W przypadku Anglii jest to trudne, ale mam nadzieję, że porozmawiam z Łukaszem Fabiańskim. W przypadku pozostałych liczę na szybkie spotkanie z udziałem trenera bramkarzy. Chcemy też porozmawiać z szkoleniowcami golkiperów w klubach.

  Skomentuj 0

  Pytanie o ewentualne spotkanie z Jerzym Brzęczkiem:

  Nie przyjęło się, żeby trenerzy rozmawiali o zespole. Bardziej o poszczególnych zawodnikach. Życzę Jerzemu wszystkiego, co najlepsze. Taka jest nasza praca. W niej wszystko zależy od wyników. Jestem pewny, że pozostanie w rodzinie sportowej.

  Skomentuj 0