Popis Polaka w Danii. Kamil Grabara bohaterem zespołu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Kamil Grabara

Zespół Kamila Grabary, Arhus GF, zremisował u siebie z Randers FC 1:1 w meczu 21. kolejki duńskiej ekstraklasy. Polski bramkarz spisał się bez zarzutu i obronił rzut karny.

W tym artykule dowiesz się o:

Obecny sezon dla Kamila Grabary jest prawdziwą sinusoidą. Pod koniec 2020 roku popełnił kilka poważnych błędów, które wytykali mu dziennikarze.

W nowy rok 22-latek wszedł jednak z zupełnie nową energią. W lutym zaliczył kilka meczów bez straconej bramki. Jego notowania rosną, a w ostatnim meczu z Randers FC 1:1 również spisał się bez zarzutu.

W poniedziałek jego zespół już w piątej minucie wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie goście zdołali w końcówce wyrównać, ale Grabara i tak został bohaterem meczu. Polski bramkarz zaliczył siedem udanych interwencji, a oprócz tego w 90. minucie spotkania obronił rzut karny.

Kamil Grabara zagrał w tym sezonie w 22 meczach w lidze i krajowym pucharze. Puścił 22 gole i 8 razy zachował czyste konto. Jest do końca sezony wypożyczony z Liverpoolu.

Czy Kamil Grabara zagra kiedyś w Premier League?