Bayern nie potrafi wygrać bez Lewandowskiego. Ajax postawił twarde warunki

Zespół Juliana Nagelsmanna musiał radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego. W drugim przedsezonowym sparingu Bayern Monachium tylko zremisował z Ajaksem Amsterdam 2:2.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Przed tygodniem Bawarczycy niespodziewanie przegrali 2:3 z niżej notowanym 1.FC Koeln (więcej TUTAJ). To był nieoficjalny debiut Juliana Nagelsmanna. Kolejnym sprawdzianem było starcie z mistrzami Holandii.

Pierwszy gol padł już w 10. minucie. Ogromny błąd popełnił Sven Ulreich, który niedokładnie wznowił grę. Zawodnicy Ajaksu przeprowadzili zespołową akcję i Zakaria Labyad skierował piłkę do siatki. Bayern odpowiedział w 40. minucie. Bouna Sarr celnie zagrał do Erica Choupo-Motinga, Kameruńczyk tylko dostawił nogę.

Przed końcem pierwszej odsłony miała miejsce kuriozalna sytuacja Joshua Zirkzee niemal wszedł z piłką do bramki, w ten sposób chciał upokorzyć rywali. W ostatniej chwili na jego drodze stanął Perr Schuurs, który interweniował wślizgiem. Zirkzee był zupełnie zdezorientowany.

W 48. minucie Torben Rhein dośrodkował z lewej strony i Tanguy Nianzou strzałem głową pokonał Remko Pasveera. Dwie minuty Victor Jensen doprowadził do remisu. Duński pomocnik przymierzył zza pola karnego.

Przed piłkarzami Bayernu jeszcze dwa mecze kontrolne. 28 lipca zmierzą się z Borussią M'Gladbach, natomiast 31 lipca zagrają z SSC Napoli. W najbliższy poniedziałek (26 lipca) Robert Lewandowski wróci z urlopu i dołączy do reszty drużyny.

Bayern Monachium - Ajax Amsterdam 2:2 (1:1)
0:1 - Zakaria Labyad 10'
1:1 - Eric Choupo-Moting 40'
2:1 - Tanguy Nianzou 48'
2:2 - Victor Jensen 50'