28. kolejka Serie A: Juventus lepszy od Napoli

W spotkaniu kończącym zmagania 28. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A Juventus Turyn ograł beniaminka SSC Napoli 1:0. Podopieczni Claudio Ranieriego długo nie potrafili pokonać golkipera gości. Uczynili to dopiero w samej końcówce konfrontacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa starcia na Olimpico stała na słabym poziomie. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Po zmianie stron znacznie ożywili się gospodarze, którzy raz po raz przedostawali się pod bramkę Gianello. Nie potrafili jednak skierować piłki do siatki. Dogodne sytuacje marnowali Tiago, Del Piero, Nedved. Dopiero na dwie minuty przed końcem meczu kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu ucieszył Iaquinta. Rezerwowy po zespołowej akcji Juventusu skierował piłkę do siatki.

Stara Dama utrzymała czteropunktową przewagę nad czwartą w tabeli Fiorentiną.

Juventus Turyn - SSC Napoli 1:0 (0:0)

1:0 - Iaquinta 88?

Juventus: Buffon, Salihamidzic (59? Iaquinta), Stendardo, Chiellini, Grygera, Nocerino (59? Molinaro), Sissoko, Tiago, Nedved, Trezeguet (90? Birindelli), Del Piero.

Napoli: Gianello, Santacroce, P. Cannavaro, Domizzi, Garics, Pazienza, Gargano, Hamsyk, Savini (81? Contini), Lavezzi, Calaio (61? Sosa).

Żółte kartki: Trezeguet (Juventus) oraz Pazienza, Savini, Santacroce, Cannavaro (Napoli).

Sędzia: Romeo.