Robert Lewandowski wrócił, ale nie pomógł. SSC Napoli upokorzyło Bayern Monachium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gaston Szerman/DeFodi Images  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Gaston Szerman/DeFodi Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski rozegrał 45 minut, a jego Bayern Monachium przegrał 0:3 z SSC Napoli. Po stronie gości grał Piotr Zieliński. Julian Nagelsmann ma powody do obaw przed startem sezonu Bundesligi.

Na początku spotkania dużego pecha miał Kingsley Coman, który zderzył się ze Stanislavem Lobotką i opuścił plac gry. Francuz prawdopodobnie ma problem z żebrami (więcej TUTAJ).

W 18. minucie okazję wypracował sobie Robert Lewandowski. Polski snajper podjął odważną próbę zza pola karnego, lecz piłka poszybowała w trybuny. 9 minut później Serge Gnabry zmarnował swoją szansę, Eric Choupo-Moting chciał zakończyć akcję nożycami i przestrzelił.

W końcówce pierwszej odsłony podopieczni Luciano Spallettiego doszli do głosu. Piotr Zieliński uderzył z dystansu, ale Sven Ulreich tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Przed zmianą stron Julian Nagelsmann wymienił niemal cały skład i postawił na młodzież. W 70. minucie Victor Osimhen upokorzył defensywę mistrzów Niemiec. Nigeryjczyk wykorzystał poważne błędy i potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund, by skompletować dublet. Sven Ulreich skapitulował trzeci raz po świetnym strzale Zinedine'a Machacha.

W ostatecznym rozrachunku SSC Napoli wygrało 3:0 na terenie Bayernu Monachium. Lewandowski nie wyszedł na drugą odsłonę, natomiast Zieliński zszedł z boiska po 71 minutach. Hubert Idasiak spędził cały mecz wśród rezerwowych.

Warto zaznaczyć, że Bayern jeszcze nie wygrał za kadencji Juliana Nagelsmanna. Jego drużyna rozpoczyna grę o stawkę - 6 sierpnia zmierzy się z Bremer SV w 1. rundzie Pucharu Niemiec. W przyszłym tygodniu SSC Napoli przyjedzie do Polski, gdzie zagra z krakowską Wisłą (4 sierpnia).

Bayern Monachium - SSC Napoli 0:3 (0:0) 0:1 - Victor Osimhen 70' 0:2 - Victor Osimhen 71' 0:3 - Zinedine Machach 86'

Bayern: Sven Ulreich - Benjamin Pavard (46' Bouna Sarr), Dayot Upamecano (46' Bright Arrey-Mbi), Tanguy Nianzou (46' Chris Richards), Josip Stanisić (46' Omar Richards), Leon Goretzka (46' Torben Rhein), Jamal Musiala (46' Jamie Lawrence), Kinglsey Coman (9' Eric Choupo-Moting, 63' Christopher Scott), Leroy Sane (63' Armindo Sieb), Serge Gnabry (46' Mickael Cuisance), Robert Lewandowski (46' Malik Tillman).

Napoli: Nikita Contini - Kevin Malcuit (73' Alessandro Zanoli), Kostas Manolas (75' Amir Rrahmani), Kalidou Koulibaly, Mario Rui, Stanislav Lobotka, Eljif Elmas, Piotr Zieliński (71' Gianluca Gaetano), Karim Zedadka (73' Filippo Costa), Matteo Politano (64' Adam Ounas, 81' Zinedine Machach), Victor Osimhen (80' Gennaro Tuttino).

Żółte kartki: Richards (Bayern).

Sędzia: Felix Brych.

Czy Nagelsmann poprowadzi Bayern do sukcesów?