PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa poległa we Wrocławiu! To trzecia w sezonie porażka mistrza Polski

Niespodzianka we Wrocławiu. W spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy mistrz Polski, Legia, przegrał na wyjeździe ze Śląskiem 0:1.

Tomasz Rosiński
Mark Tamas (z lewej) i Rafael Lopes (z prawej) PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Mark Tamas (z lewej) i Rafael Lopes (z prawej)
Sobotnie starcie uczestników europejskich pucharów (Śląsk występował w Lidze Konferencji Europy, zaś Legia będzie rywalizowała w fazie grupowej Ligi Europy) zapowiadało się ciekawie, a jego faworytem wydawał się być obrońca mistrzowskiego tytułu.

Wyżej notowani przyjezdni w pierwszej połowie potyczki nie zachwycali. Piłkarze z Warszawy grali zbyt wolno, a przez to przewidywalnie i nie potrafili zaskoczyć defensywy wrocławskiej drużyny.

Ogólnie na boisku przed przerwą praktycznie wiało nudą, a obydwaj bramkarze, czyli Michał Szromnik oraz Artur Boruc nie mieli zbyt wiele pracy. Ostatecznie pierwsza połowa starcia zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron na murawie działo się zdecydowanie więcej. Zawodnicy walczyli bardzo ambitnie i agresywnie, przez co sędzia Bartosz Frankowski pokazał kilka żółtych kartek.

W 60. minucie znakomicie piłkę głową uderzył Tomas Pekhart, zaś jeszcze lepiej interweniował Szromnik, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

W końcówce batalii w poprzeczkę z dystansu huknął Erik Exposito. Natomiast po chwili do siatki trafił Victor Garcia, który posłał piłkę między nogami Boruca i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W tej sytuacji Legioniści mieli ogromne pretensje do arbitra bocznego, gdyż ten tuż przed strzeleniem gola przez Garcię podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego, warszawianie stanęli, a sędzia dość szybko przestał sygnalizować pozycję spaloną Hiszpana.

Legia Warszawa w doliczonym czasie gry mogła doprowadzić do remisu, jednakże Michał Szromnik po uderzeniu Ernesta Muciego odbił futbolówkę na słupek.

Już więcej na boisku nic się nie wydarzyło i Śląsk Wrocław wywalczył komplet punktów. Natomiast mistrzowie Polski przegrali po raz trzeci w swoim piątym meczu w PKO Ekstraklasie 2021/2022.