Fortuna Puchar Polski: demolka na początek I rundy

Pół tuzina goli potrafiło wbić Zagłębie Sosnowiec swojemu pierwszemu przeciwnikowi w Fortuna Pucharze Polski. Za nami premierowe mecze I rundy.

Szymon Mierzyński
Szymon Sobczak WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Sobczak
Drużyna Artura Skowronka pokonała IV-ligowy Ruch Zdzieszowice 6:0. Obu rywali dzielą na co dzień trzy klasy rozgrywkowe i tę różnicę było na boisku wyraźnie widać. Goście mogli zwyciężyć nawet wyżej, lecz w 61. minucie Patryk Bryła nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz gospodarzy, Patryk Sochacki.

Mniejsze apetyty w ofensywie mieli zawodnicy GKS 1962 Jastrzębie. Ich przeciwnikiem była III-ligowa Polonia Środa Wlkp. i choć triumfowali bez problemu, to "tylko" 2:0 po golach Adriana Balboy oraz Łukasza Gajdy.

We wtorek czekają nas jeszcze trzy inne potyczki I rundy Fortuna Pucharu Polski: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (godz. 17.30), KKS 1925 Kalisz - Pogoń Szczecin (18.00) oraz Śląsk II Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin (20.00).

W I rundzie o awansie decyduje jedno spotkanie. W razie remisu po 90 minutach, sędzia zarządza dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3)
0:1 - Szymon Sobczak (k.) 10'
0:2 - Kacper Smoleń 36'
0:3 - Szymon Sobczak 41'
0:4 - Szymon Sobczak 48'
0:5 - Szymon Pawłowski 79'
0:6 - Szymon Pawłowski 90+3'

Polonia Środa Wlkp. - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)