Radosław Majecki nie podniósł się z ławki. Sensacyjna wygrana beniaminka

Olympique Lyon bez trudu poradził sobie z AS Monaco (2:0), Radosław Majecki spędził cały mecz wśród rezerwowych. Piłkarze Clermont Foot 63 sprawili ogromną niespodziankę i pokonali 1:0 Lille OSC.

Rafał Szymański
Radosław Majecki Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Radosław Majecki
Zespół AS Monaco był minimalnym faworytem, ale to Olympique Lyon miał optyczną przewagę od pierwszego gwizdka arbitra. Podopieczni Niko Kovaca odpierali kolejne ataki.

Po przerwie Peter Bosz wpuścił na murawę Lucasa Paquetę i Tino Kadewere - obaj stwarzali zagrożenie pod bramką Alexandra Nuebela. W 72. minucie Leo Dubois padł w polu karnym po faulu Axela Disasiego.

Amaury Delerue nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do "jedenastki" został wyznaczony Karl Toko Ekambi, po chwili Kameruńczyk wykonał egzekucję. W końcówce Paqueta zagrał "no-look passem" do Emersona Palmieriego, a ten obsłużył Jaysona Denayera.

W ostatecznym rozrachunku Olympique Lyon wygrał 2:0 i awansował na 5. miejsce w tabeli Ligue 1. Radosław Majecki obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych AS Monaco. Reprezentant Polski przegrywa rywalizację z Nuebelem, w sezonie 2021/22 rozegrał tylko jedno spotkanie.

W 10. kolejce zawodnicy Clermont Foot 63 mierzyli się z Lille OSC, czyli aktualnymi mistrzami Francji. Vital N'Simba zapewnił komplet punktów beniaminkowi.

Olympique Lyon - AS Monaco 2:0 (0:0)
1:0 - Karl Toko Ekambi (k.) 74'
2:0 - Jason Denayer 90'

Clermont Foot 63 - Lille OSC 1:0 (1:0) 1:0 - Vital N'Simba 32'