"Polskie" starcie na dnie The Championship. Cieszył się tylko jeden Polak z trzech

W cieniu meczów Ligi Mistrzów rozgrywano także 16. kolejkę angielskiej The Championship. W spotkaniu kandydatów do spadku drużyna Barnsley pokonała Derby County 2:1.

Krzysztof Sędzicki
Michał Helik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik
W drużynie gospodarzy od pierwszych minut po raz kolejny w tym sezonie wystąpił na środku obrony Michał Helik. Dotąd 26-latek wystąpił we wszystkich spotkaniach swojej drużyny. W środę mierzyła się ona z zamykającym tabelę The Championship Derby County.

Trener Baranów Wayne Rooney cały czas nie może skorzystać z Krystiana Bielika, który pod koniec stycznia zerwał więzadła w kolanie. Na ławce mecz w Barnsley oglądał inny reprezentant Polski, Kamil Jóźwiak.

Goście przez pewien czas mieli jednak nadzieję na korzystny rezultat. W 24. minucie zagranie Toma Lawrence'a na bramkę zamienił Sam Baldock i to Derby prowadziło 1:0. Jednak jeszcze przed przerwą Victor Adeboyejo doprowadził do remisu, a asystę przy tym golu zaliczył Callum Brittain.

Pięć minut po zmianie stron Brittain miał na koncie już dwie asysty, a Aaron Iseka Leya pokonał Kellego Roosa. Trzecie trafienie Belga w tym sezonie na zapleczu rozgrywek angielskiej ekstraklasy okazało się na drugiego zwycięstwa wagę zwycięstwa ekipy trenera Markus Schoppa w tym sezonie.

W następnej kolejce w sobotę Barnsley podejmie przedostatnie w tabeli Hull City, zaś piłkarze Derby County udadzą się na wyjazdowe starcie z Millwall.

Barnsley FC - Derby County 2:1 (1:1)
0:1 - Sam Baldock 24'
1:1 - Victor Adeboyejo 39'
2:1 - Kelle Roos 50'