Dwa tria w jedenastce. Oto najlepsi piłkarze 14. kolejki w PKO Ekstraklasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Maciej Sadlok i Ivan Fiolić
PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Maciej Sadlok i Ivan Fiolić

To była udana kolejka szczególnie dla dwóch drużyn, które mają po trzech przedstawicieli w naszym zestawieniu. Kto znalazł się w "jedenastce kolejki"? To mieszanka młodości i doświadczenia.

Mikołaj Biegański (Wisła Kraków, 1*)   W derbach Krakowa Wisła pokonała 1:0 Cracovię. Zwłaszcza w pierwszej połowie znakomicie zaprezentował się Mikołaj Biegański. Młody bramkarz Białej Gwiazdy popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i zatrzymał zawodników Cracovii. Zdecydowanie pomógł swojemu zespołowi wywalczyć korzystny wynik.

* - liczba nominacji do "11" kolejki

Mateusz Żyro (Stal Mielec, 1)

Stal jest kolejnym zespołem, który pobawił się przy Łazienkowskiej. Wygrana 3:1 umacnia mielczan na miejscu ponad strefą spadkową w PKO Ekstraklasie. Ich obrona zdała kilka trudnych egzaminów. Mateusz Żyro ustalił wynik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przypomniał o sobie byłemu klubowi.

Maciej Sadlok (Wisła Kraków, 2)

Co prawda defensywa Wisły Kraków w meczu z Cracovią dopuściła do kilku groźnych sytuacji we własnym polu karnym, ale wówczas albo świetnie spisywał się bramkarz, albo sytuację starał się ratować Maciej Sadlok, jak np. wtedy, gdy po przerwie ofiarnie zablokował jeden ze strzałów. Solidny, pewny występ doświadczonego obrońcy.

Dawid Abramowicz (Radomiak Radom, 1)

Beniaminek sumiennie kompletuje kolejne punkty w PKO Ekstraklasie i aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce drużyna z Radomia pokonała 1:0 Górnik Zabrze. Tego jedynego gola strzelił Dawid Abramowicz. To właśnie obrońca zapewnił Radomiakowi trzy oczka.

Yaw Yeboah (Wisła Kraków, 4)

Trzeci z zawodników Wisły Kraków, który został wyróżniony po derbowym spotkaniu z Cracovią. To właśnie Yaw Yeboah strzelił jedynego gola w tym meczu. Pomocnik Wisły przez całe spotkanie był aktywny i szukał okazji na gola. Dobry, efektywny występ tego zawodnika.

Janusz Gol (Górnik Łęczna, 1)

Górnik Łęczna przed przerwą reprezentacyjną zapunktował kosztem wicemistrza Polski oraz lidera PKO Ekstraklasy. Gola na wagę remisu 1:1 z Lechem Poznań strzelił Janusz Gol. Generalnie od początku spotkania porządkował grę beniaminka, był widoczny w środku pola.

Szymon Czyż (Warta Poznań, 1)

Były pomocnik Lazio poprowadził Wartę do przełomowego zwycięstwa. Drużyna pozbierała się po rozstaniu z trenerem Piotrem Tworkiem i pokonała 1:0 Piasta Gliwice. Szymon Czyż pomysłowo oraz dokładnie asystował przy golu Adama Zrelaka.

Maksymilian Sitek (Stal Mielec, 1)

Dwa z trzech goli w wygranym 3:1 meczu z Legią Warszawa strzelili byli gracze stołecznego klubu. Maksymilian Sitek zakończył uderzeniem z bliska do bramki szybki atak przeprowadzony przez mielczan. Stoczył liczne pojedynku z Filipem Mladenoviciem i potrafił wypracować w nich korzyść dla Stali.

Marco Terrazzino (Lechia Gdańsk, 1)

Wszedł na boisko w drugiej połowie i dał ten impuls Lechii, którego ta drużyna potrzebowała. W końcówce spotkania pokazał pełną paletę swoich umiejętności. Strzelił dwa gole i zapewnił Lechii zwycięstwo. Zwłaszcza ten drugi gol był wyjątkowej urody.

Fabian Piasecki (Stal Mielec, 2)   Napastnik poderwał Stal Mielec do pościgu w wygranym 3:1 meczu z Legią Warszawa. Na połowie mistrza Polski czuł się bardzo swobodnie. Najpierw asystował przy golu Maksymiliana Sitka, a następnie oddał uderzenie w narożnik bramki Cezarego Miszty. Fabian Piasecki jest dużym wzmocnieniem zespołu Adama Majewskiego i potwierdził to.

Erik Exposito (Śląsk Wrocław, 3)

Czy zostanie królem strzelców PKO Ekstraklasy? Hiszpan w barwach Śląska Wrocław kompletuje kolejne gole. W ostatnim meczu pokonał bramkarza Jagiellonii Białystok. Rozgrywał piłkę, cofał się do defensywy. To był bardzo pozytywny występ.

Czy Erik Exposito zostanie w tym sezonie królem strzelców PKO Ekstraklasy?