Pierwsza drużyna Wisły lepsza od młodzieżowców

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Krakowie pierwszy zespół Wisły pokonał młodzieżowców 2:0. Rywalizacja trwała tylko 40 minut i toczyła się na bocznym boisku przy remontowanym stadionie Białej Gwiazdy.

Szymon Mierzyński

Trener Maciej Skorża miał powody do zadowolenia, bowiem jedną z bramek strzelił, powracający do składu po kontuzji, Rafał Boguski. Drugie trafienie było natomiast dziełem Michała Chrapka.

Bramkarze Wisły, Mariusz Pawełek oraz Ilie Cebanu rozegrali po jednej połowie w każdej z drużyn.

Na boisku zabrakło Piotra Brożka i Arkadiusza Głowackiego, którzy ćwiczyli indywidualnie. Z powodu drobnych urazów całkowicie wyłączeni z zajęć byli Sebastian Janik, Mariusz Jop oraz Radosław Sobolewski.

Kolejny sparing zespół Macieja Skorży rozegra w środę 9 września, a jego rywalem będą rezerwy Liverpoolu FC.

Wisła Kraków - Wisła Kraków ME 2:0 (1:0)
1:0 - Boguski 6'
2:0 - Chrapek 33'

/grano 2 x 20 minut/

Wisła Kraków: Pawełek (21' Cebanu) - Alvarez, Burliga, Marcelo, Singlar - Rado, Cantoro, Jirsak, Chrapek - Boguski, Papież.

Wisła Kraków ME: Cebanu (21' Pawełek) - Białko, Rajfur, Cyzio, Cygal - Kozieł, Zalewski, Masiuda, Chrzanowski - Jeleń, Batko.