Cztery osoby w rękach policji! Zatrzymania przy meczu Górnik - Legia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Po meczu Górnik - Legia policja zatrzymała cztery osoby
Getty Images / / Po meczu Górnik - Legia policja zatrzymała cztery osoby
zdjęcie autora artykułu

W sumie cztery osoby: trzech kiboli Legii Warszawa i jeden Górnika Zabrze zostały zatrzymane przy niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy. Policja opisała szczegóły.

W tym artykule dowiesz się o:

"Wśród kibiców Legii Warszawa zatrzymani zostali: 22-latek za wniesienie na stadion miotacza gazu, 28-latek za wtargnięcie na mecz oraz 47-latek za posiadanie przy sobie narkotyków w postaci marihuany. Za wtargnięcie na teren imprezy masowej zatrzymany został także 26-letni kibic Górnika Zabrze" - opisała Komenda Miejska Policji w Zabrzu.

Nie były to jedyne interwencje zabrzańskich policjantów, którzy zabezpieczali mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa przy pomocy mundurowymi z katowickiego oddziału i częstochowskiego pododdziału prewencji.

Do wymagającej interwencji sytuacji doszło też przed spotkaniem, po doprowadzeniu kibiców przyjezdnych pod bramę stadionu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rozklepali rywala, a potem... Kapitalna bramka piłkarza Realu Madryt!

"Podczas legitymowania i karania kibiców, którzy dopuścili się wykroczeń na trasie przemarszu, widzący to kibice Legii Warszawa próbowali przeszkodzić w tych działaniach. W związku z agresją kibiców, policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu, które ostatecznie pozwoliły na opanowanie całej sytuacji" - informuje KMP w Zabrzu.

Spotkanie PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze - Legia Warszawa obejrzało na trybunach ponad 23 tys. kibiców, z czego 1,5 tys. stanowiła grupa fanów ze stolicy.

Mecz zakończył się wygraną Górnika 3:2. Dla Legii to siódma porażka z rzędu.

Zobacz też: Ten gol pogrążył Legię Warszawa! Zobacz bramkę z 96. minuty meczu To było teraz albo nigdy Lukasa Podolskiego. Ulga przyszła w najlepszym możliwym momencie

Źródło artykułu: