Ligue 1: Bordeaux wygrywa z Rennes, Jeleń nie pomógł Auxerre

Piłkarze Girondins Bordeaux pokonali na wyjeździe Rennes 2:0 i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Francji. W pozostałych sobotnich spotkaniach trzy punkty wywalczyły m.in. St Etienne oraz AS Monaco. W meczu AJ Auxerre - FC Sochaux w 62. minucie na boisku pojawił się Ireneusz Jeleń, ale jego drużyna niespodziewanie przegrała 0:1.

Piotr Robaczyński

Podopieczni Laurenta Blanca wygrali z Rennes 2:0, aktualnie tracą do Lyonu 6 oczek i liczą na to, że piłkarze Les Gones jutro stracą punkty w konfrontacji z Olympique Marsylia.

Swój dorobek punktowy o trzy punkty powiększyła także drużyna AS Monaco, która przełamała serię dziewięciu spotkań bez zwycięstwa pokonując RC Strasbourg.

Słabo zaprezentowali się natomiast piłkarze AJ Auxerre, którzy na własnym stadionie nie potrafili nawet zremisować z FC Sochaux. Ireneusz Jeleń ponownie nie znalazł miejsca w wyjściowej jedenastce, w 62. minucie zastąpił Dennisa Oliecha, ale nie udało mu się pokonać bramkarza gości i pomóc AJA w wywalczeniu korzystnego rezultatu.