Sebastian Szymański jest w gazie! Nie daje o sobie zapomnieć [WIDEO]

Sebastian Szymański się nie zatrzymuj i w niedzielę zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Dinamo Moskwa z Polakiem w składzie wygrało 3:2 w starciu z Rubinem Kazań.

Rafał Szymański
gol Sebastiana Szymańskiego YouTube / Premier Liga / Na zdjęciu: gol Sebastiana Szymańskiego
W 18. minucie prowadzenie gościom dał Denis Makarow, który jeszcze do niedawna bronił barw Rubina Kazań. Miejscowi zdobyli bramkę wyrównującą przed przerwą, a na listę strzelców wpisał się Sołtmurad Bakajew.

Po zmianie stron Rubin wywalczył rzut karny po nierozważnym faulu Guillermo Vareli i egzekucję wykonał Anders Dreyer. Zespół z Moskwy mógł doprowadzić do remisu już w 66. minucie, jednak Nikola Moro nie wykorzystał "jedenastki".

Kilkadziesiąt sekund później Dinamo dopięło swego. Sebastian Szymański precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego do Fabiana Balbueny, a ten strzałem głową zdobył bramkę.

Polski pomocnik błysnął kolejny raz w 85. minucie. Szymański był dobrze ustawiony w polu karnym rywali i sprytnym uderzeniem pokonał Jurija Djupina. Bramkarz nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Wynik już się nie zmienił, zwycięstwie 3:2 Dinamo jest wiceliderem stawki Premier Ligi. Szymański zagrał w pełnym wymiarze czasowym. 22-latek rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Jego dorobek to 15 występów, pięć trafień oraz sześć asyst.

Rubin Kazań - Dinamo Moskwa 2:3 (1:1)
0:1 - Denis Makarow 18'
1:1 - Sołtmurad Bakajew 30'
2:1 - Anders Dreyer (k.) 51'
2:2 - Fabian Balbuena 68'
2:3 - Sebastian Szymański 85'

Asysta (1:34:30) i gol (1:51:50) Sebastiana Szymańskiego:

Czy Szymański powinien wrócić do reprezentacji Polski?