Kulesza spotkał się z Sousą. Znamy szczegóły rozmowy prezesa z selekcjonerem!

Paulo Sousa spotkał się dziś z Cezarym Kuleszą, aby podsumować eliminacje mistrzostw świata, omówić przygotowania do baraży, a także ustalić plan wizyt Portugalczyka w najbliższym czasie w Polsce. WP SportoweFakty poznały szczegóły rozmowy.

Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Paulo Sousa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paulo Sousa
Dzisiejsza rozmowa Cezarego Kuleszy z Paulo Sousą była zaplanowana już wcześniej i raczej nie ma jej co nazywać "dywanikiem".

Wiadomo było, że z różnych powodów Sousa nie zostanie zwolniony i dokończy dzieła, a więc poprowadzi Polskę w barażach.

W tym momencie bardziej chodziło o to, aby porozmawiać o tym, jak się do nich przygotować organizacyjnie i logistycznie.

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że rozmowa trwała nieco ponad godzinę.

Panowie zamknęli ostatecznie temat eliminacji mistrzostw świata, a Kulesza, który po wpadce z Węgrami był bardzo zły na to, co się stało, zapewnił Portugalczyka, że ten ma pełne poparcie związku i wszystko, co będzie potrzebował, aby jak najlepiej przygotować drużynę do baraży.

Spotkanie "oczyszczające"

Niektórzy nazwali to spotkanie "oczyszczającym atmosferę", dość ciężką, jak wspomniano, ze względu na irracjonalną końcówkę eliminacji i porażkę z Węgrami, która może/mogła nas dużo kosztować. I właśnie o tym panowie dość długo rozmawiali. Najpierw Sousa przedstawił swoją perspektywę, potem prezes dopytywał ze swojej. Temat zamknięto i uznano, że teraz liczy się tylko operacja "Rosja".

Tak czy inaczej, można zakładać, że w rozładowaniu napięcia pomogło też szczęśliwe losowanie baraży. Udało nam się uniknąć najtrudniejszych rywali, a droga do finałów w Katarze wydaje się całkiem realna do przejścia.

W styczniu spotkanie, w lutym Ekstraklasa

Teraz Portugalczyk wraca do domu, ale w Polsce ma się pojawić już w styczniu. PZPN zaprosił go na spotkanie z trenerami, czyli robi to, co wiele osób postulowało - aby Sousa nie tylko zajmował się kadrą, ale zostawił też "coś" po sobie, choćby w zakresie edukacji naszych szkoleniowców.

Po raz kolejny selekcjoner pojawi się w Polsce w lutym i wtedy będzie oglądał mecze Ekstraklasy. A następnie to już przygotowania do marcowego barażu na wyjeździe z Rosją (24 marca w Moskwie na stadionie Łużniki, godzina 18:00 polskiego czasu) i - miejmy nadzieję - finału, na Stadionie Narodowym, ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy (29 marca). W przypadku porażki z Rosjanami Polacy zmierzą się w tym samym terminie w Warszawie z przegranym drugiego półfinału naszej ścieżki.

Baraże mistrzostw świata Katar 2022:

Ścieżka B:

Półfinały
Rosja - Polska
Szwecja - Czechy

Finał
Polska/Rosja - Szwecja/Czechy

Pierwsze mecze barażowe zostaną rozegrane 24-25 marca przyszłego roku. Finały 28-29 marca.

Wulgarny transparent pod stadionem Legii
Tej nagrody Lewandowski nie zdobędzie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo w domu Messiego. Synowie idą w ślady gwiazdy


Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP. 
Czy Polska awansuje do finałów mistrzostw świata w Katarze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×