Ależ oni strzelali! Osiem goli w meczu Sandecji z Ruchem

Sporo działo się w piątkowym meczu sparingowym rozegranym w Krakowie. Pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz przegrała z drugoligowym Ruchem Chorzów 3:5.

Michał Piegza
piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz i Ruch Chorzów mają za sobą pierwszy sparing w 2022 roku. Zespoły nigdy jeszcze nie zmierzyły się w lidze o punkty, po raz kolejny zagrały towarzysko.

W potyczce w Krakowie w 8. minucie prowadzenie objął 3. zespół eWinner II ligi. 5. drużyna Fortuna I ligi wyrównała pięć minut później, ale po chwili Ruch ponownie trafił do siatki.

Po dwóch kwadransach prowadzenie Niebieskich podwyższył Szczepan. Ten sam zawodnik w 32. minucie później zmarnował rzut karny. Ruch pod koniec 1. połowy zdobył czwartą bramkę, kiedy ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Patryk Sikora.

Po zmianie stron Sandecja po dwóch trafieniach z rzutów karnych złapała kontakt bramkowy. Ostatnie słowo należało do Niebieskich, którzy wygrali 5:3.

W składzie Sandecji po raz pierwszy zagrali pozyskani zimą Łukasz Kosakiewicz i Łukasz Zjawiński. Kilka zawodników było testowanych, ale klub nie podał nazwisk piłkarzy.

W zespole Niebieskich zadebiutowali Remigiusz Szywacz, Piotr Stępień i Kamil Chiliński. Testowani byli Kacper Janiak i Paweł Żuk. Ruch zrezygnował z przebywającego w klubie przez jeden dzień bramkarza Szymona Frankowskiego.

Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów 3:5 (1:4)
3:5 - Żagiel 90+1'

Sandecja Nowy Sącz: I połowa: Pietrzkiewicz - Boczek, Osyra, Słaby, Kosakiewicz, Zych, Maissa, Wydra, Sovsic, Szczepanek, Zjawiński.

II połowa: Tysiak - Fall (70' testowany), Janicki, Dikow, Rudol, Słaby (70' testowany I), Chmiel, Kasprzak, Kobryń, Boczek, Salamon (70' Maślanka).

Ruch Chorzów: I połowa: Nowak - Wacławski, Kulejewski, Szywacz, Janiak, Wyroba, Sikora, Szkatuła, Janoszka, Szczepan, Bąk (37' Kowalczyk).

II połowa: Bielecki - Będzieszak, Nawrocki, Kowalski, Żuk, Foszmańczyk, Mokrzycki, Wójtowicz, Żagiel, Stępień, Kowalczyk (57' Chiliński).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Sandecja Nowy Sącz awansuje do PKO Ekstraklasy?