PNA: dwie czerwone kartki, geniusz gwiazdy i Senegal w ćwierćfinale

Senegal dołączył do ćwierćfinalistów Pucharu Narodów Afryki. "Lwy Terangi" pokonały Republikę Zielonego Przylądka 2:0. Fantastycznego gola zdobył Sadio Mane.

Szymon Mierzyński
Sadio Mane Getty Images / Ulrik Pedersen/NurPhoto / Na zdjęciu: Sadio Mane
Gwiazdor Liverpoolu trafił do siatki w 63. minucie i to był pokaz geniuszu. Po rzucie rożnym rywale pozostawili go bez krycia, a 29-latek przymierzył przy dalszym słupku i uderzył perfekcyjnie. Piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wpadła do siatki.

Senegalczycy mieli jednak ułatwione zadanie, bowiem wtedy grali już w podwójnej przewadze. W 21. minucie czerwoną kartkę otrzymał Patrick Andrade, który brutalnie sfaulował Pape Gueye'a. Po przerwie natomiast z boiska wyleciał bramkarz Republiki Zielonego Przylądka Vozinha, który nieprzepisowo zaatakował przed polem karnym Mane.

Mimo pozornie beznadziejnej sytuacji, w końcówce podopieczni Bubisty mogli się pokusić o wyrównanie, gdy niepilnowany kilka metrów przed bramką Julio Tavares doszedł do strzału piętą. Zabrakło jednak mocy i Edouard Mendy nie został zmuszony do żadnego wysiłku.

1:1 nie było, w doliczonym czasie padł natomiast gol na 2:0, a wszystko dzięki zabójczej kontrze, którą pewnie wykończył Bamba Dieng.

Senegal nie dopuścił więc do niespodzianki i pokonał Republikę Zielonego Przylądka, meldując się w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki. Tam jego przeciwnikiem będzie lepszy z pary Mali - Gwinea Równikowa.

Senegal - Republika Zielonego Przylądka 2:0 (0:0)
1:0 - Sadio Mane 63'
2:0 - Bamba Dieng 90+2'

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Czy Senegal przejdzie zwycięsko także przez ćwierćfinał?