"Był niepłacącym widzem". Włoskie media skomentowały występ Szczęsnego

Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy podczas niedzielnego meczu z Hellasem Werona (2:0). Włoscy dziennikarze żartowali z niego, że był widzem, który nie zapłacił za bilet.

Mateusz Kozanecki
Wojciech Szczęsny WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Juventus FC kontynuuje swoją passę meczów bez porażki w rozgrywkach Serie A. Tym razem piłkarze "Starej Damy" uporali się z Hellasem Werona.

Bramki na wagę trzech punktów strzelili Dusan Vlahović oraz Denis Zakaria. Wojciech Szczęsny tym razem nie miał zbyt wiele pracy - rywale nie stwarzali okazji.

"Cały czas był ostrożny. Zakończył kilka niegroźnych sytuacji" - ocenił występ Szczęsnego portal calciomercato.com. Grę bramkarza dziennikarze ocenili na 6 (w skali 1-10).

"W pierwszej połowie był niepłacącym za bilet widzem. Później powstrzymał strzał Lasagni, który uderzył z niemożliwej wręcz pozycji" - dodało tuttomercatoweb.com. Ten portal również ocenił Polaka na "szóstkę".

Niewiele do powiedzenia na temat Szczęsnego miał włoski Eurosport. "Rutynowy występ" - podsumowano niezwykle krótko. W tym przypadku także skończyło się na nocie 6/10.

Ważną statystykę przytoczyła "La Gazzetta dello Sport". "Juve nie straciło gola w 9 z 13 ostatnich meczów Serie A. Dla Szczęsnego to był kolejny dzień w biurze. Obronił centrostrzał Lasagni, a resztę oglądał ze spokojem" - czytamy.

Dodajmy, że w 84. minucie na boisku pojawił się jeszcze Mateusz Praszelik. Debiutujący w barwach Hellasu Werona zawodnik grał jednak zbyt krótko, aby jego występ został oceniony przez dziennikarzy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Jak ocenisz występ Wojciecha Szczęsnego?