Obiecujący debiut Żukowskiego. Nie zmarnował szansy

Mateusz Żukowski zagrał pierwszy raz po transferze do Rangers FC. Młodzieżowy reprezentant Polski dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa z Annan Athletic (3:0).

Rafał Szymański
Mateusz Żukowski Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Żukowski
Giovanni van Bronckhorst zdecydował się na kilka zmian w podstawowym składzie. Od początku sobotniego meczu wystąpili między innymi Mateusz Żukowski oraz Aaron Ramsey.

Już w siódmej minucie Walijczyk zgrał piłkę do Filipa Helandera, który wbił ją do siatki. Później Żukowski zaznaczył swoją obecność na boisku. 20-latek celnie podał do Kemara Roofe'a, po chwili snajper precyzyjnie uderzył z dystansu. Trzeci gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Fashion Sakala próbował dośrodkować, lecz piłka wpadła za kołnierz bramkarza rywali.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszych 45 minutach. Rangers FC pewnie wygrało z czwartoligowym Annan Athletic i wywalczyło awans do ćwierćfinału Pucharu Szkocji.

Żukowski rozegrał całe spotkanie na prawej stronie defensywy. Zimą młody zawodnik przeszedł z Lechii Gdańsk do Rangers FC za około 600 tys. euro. Polak zaliczył asystę w swoim debiucie w nowych barwach.

Annan Athletic - Rangers FC 0:3 (0:3)
0:1 - Filip Helander 7'
0:2 - Kemar Roofe 22'
0:3 - Fashion Sakala 32'