Wyszcza Liha: Efektowne wygrane drużyn Polaków

W sobotę i niedzielę na Ukrainie odbyły się pojedynki w ramach 26. kolejki Wyszczej Lihi. Zespoły Polaków - Szachtar Donieck, Tawrija Symferopol oraz Metallist Charków - odniosły efektowne zwycięstwa. Swój wkład w te wygrane mieli również nasi rodacy. Powodów do radości nie miał jedynie polski golkiper, broniący barw Karpat Lwów.

Wojciech Święch

Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków) - klub obrońcy zmierzył się u siebie z Karpatami Lwów. Polak wystąpił w całym meczu. W 29. minucie napastnik gospodarzy, Marko Dević, przymierzył z rzutu wolnego. Jednak trafił w mur ustawiony przez rywali. Do odbitej futbolówki dopadł Gancarczyk, lecz jego uderzenie nie było celne. Po przerwie, w 78. minucie meczu, Polak przeprowadził akcję lewym skrzydłem, a następnie posłał centrę w kierunku bramki przyjezdnych. Jednak żaden z zawodników Metallista nie zdołał przechwycić piłki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem klubu z Charkowa w stosunku 4:0;

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - drużyna pomocnika zagrała przed własną publicznością z Czernomorcem Odessa. Polak w 25. minucie spotkania otrzymał żółtą kartkę za brutalny faul na przeciwniku. W 38. minucie meczu Hajduczek przymierzył z rzutu wolnego z około 30 metrów. Jednak futbolówka poleciała nad poprzeczką. Hajduczek zagrał cały mecz, a jego zespół odniósł zwycięstwo w stosunku 3:0;

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - jego drużyna zagrała u siebie z Metallurgiem Zaporoże. W 76. minucie pojedynku Polak mocno uderzył z wolnego, ale zawodnik rywali zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Lewandowski zagrał od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 4:0;

Maciej Nalepa (Karpaty Lwów) - zespół Polaka zmierzył się na wyjeździe z Metallistem Charków (0:4). Nasz rodak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.