Strzał piętką i dwie "siatki". Polacy nie popisali się w Bundeslidze [WIDEO]

Piłkarz Herthy Berlin strzałem piętą zaskoczył Rafała Gikiewicza. Przy decydującej bramce bez winy nie był też inny Polak, Robert Gumny. FC Augsburg przegrał 0:1 w bardzo ważnym spotkaniu.

Rafał Szymański
gol Suata Serdara WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: gol Suata Serdara
W meczu drużyn walczących o utrzymanie FC Augsburg rywalizował z Herthą Berlin. Przed tygodniem gospodarze postawili twarde warunki Bayernowi, natomiast stołeczna drużyna poniosła klęskę w starciu derbowym.

Kibice nie oglądali bramek w pierwszej połowie na WWK Arena. Losy spotkania rozstrzygnęły się chwilę po przerwie.

W 49. minucie podopieczni Feliksa Magatha przeprowadzili akcję prawą stroną boiska. Marco Richter dokładnie dograł do Suata Serdara, a ten bez trudu poradził sobie z Robertem Gumnym i strzelił piętką między jego nogami. Na dodatek pomocnik Herthy założył "siatkę" nieszczęśliwie interweniującemu Rafałowi Gikiewiczowi.

Polacy zawinili przy decydującej bramce. Po porażce 0:1 FC Augsburg znajduje się na 14. miejscu w tabeli i ma już tylko trzy oczka przewagi nad 15. Herthą.

Bohaterem Herthy został Serdar, który trafił do siatki po raz trzeci w bieżących rozgrywkach. Gumny spędził 73 minuty na murawie i został ukarany żółtym kartonikiem. Gikiewicz nie opuścił ani jednego meczu w tym sezonie Bundesligi.

Źródło: Viaplay