Rzuty karne wyłoniły triumfatora rozgrywek o Puchar Króla

Dogrywka to było zbyt mało, aby wyłonić zwycięzcę rozgrywek o Puchar Króla. W finale po 120 minutach Betis remisował z Valencią 1:1. Rzuty karne lepiej egzekwowali piłkarze z Sewilli.

Michał Piegza
Real Betis PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: Real Betis
Na ten dzień od ponad miesiąca czekali fani Betisu i Valencii. Stawką meczu w Sewilli był Puchar Króla.

W spotkanie lepiej weszli wyżej notowani w La Lidze gracze Betisu, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Hector Bellerin, a Borja Iglesias strzałem głową z pięciu metrów uderzył pod poprzeczkę.

Gracze z Sewilli chcieli więcej, szukali kolejnych trafień. Valencia nie potrafiła wiele zdziałać, ale po dwóch kwadransach zadała niespodziewanie cios. Ilaix Moriba zagrał prostopadle, a Hugo Duro w sytuacji sam na sam uderzył ponad bramkarzem. Stracony gol zaskoczył Betis, ale to ten zespół przed przerwą mógł zadać cios, kiedy w 43. minucie Nabil Fekir uderzył z ok. 15 metrów w słupek.

Po zmianie stron to Valencia początkowo dyktowała warunki. W 51. minucie strzelał Jose Gaya, Claudio Bravo obronił. Betis otrząsnął się po kwadransie, a w 65. minucie Juanmi zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Giorgi Mamardashvili nogą odbił piłkę.

Trzynaście minut później część Sewilli w ekstazę mógł wprowadzić Juanmi, strzał z ok. 16 metrów wylądował na słupku. Z kolei w 83. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Fekir. W 90. strzał Iglesiasa na korner wybił Gruzin między słupkami Valencii. W odpowiedzi strzał Carlosa Solera nogami odbił Bravo. W regulaminowym czasie zwycięzcy nie wyłoniono. Sędzia zaprosił zawodników na dodatkowe dwa kwadranse.

W dogrywce niewiele się działo. O wszystkim zadecydować miały rzuty karne. W 4. kolejce w bramkę nie trafił Yunus Musah. Po raz 3. w historii Betis zdobył Puchar Króla.

Real Betis - Valencia CF 1:1 (1:1, 1:0) k. 5:4
1:0 - Borja Iglesias 11'
1:1 - Hugo Duro 30'