QUIZ

Legendy europejskiej piłki - rozpoznajesz je na zdjęciach?

O legendach, które trafiły do naszej zabawy, w zasadzie słyszał cały piłkarski świat. Pochodzą z Europy i to tu robili wielkie kariery. Twoim zadaniem będzie zatem rozpoznać ich bezbłędnie na zdjęciach. Powodzenia!

1/15
Zaczynamy od byłego reprezentanta Niemiec, który ma w swoim dorobku między innymi trzy medale mistrzostw świata. Poznajesz tego pana?
Gerd Mueller
Lothar Matthaeus
Franz Beckenbauer
2/15
Były pomocnik reprezentacji Holandii i Ajaksu Amsterdam. Jak nazywa się ten wicemistrz świata z 1974 roku?
Johan Cruijff
Danny Coster
Ruud Gullit
3/15
Wieloletni zawodnik Manchesteru United, dla którego to zdobył 179 goli w 466 meczach. O kim mowa?
Bobby Charlton
George Best
Bobby Moore
4/15
Ten pan z kolei w 1982 roku został wybrany najlepszym piłkarzem Europy. Wiesz, o kim mowa?
Paolo Rossi
Dino Zoff
Marco Tardelli
5/15
Dwukrotny zwycięzca Pucharu Mistrzów, zdobywca Superpucharu Europy, czterokrotny mistrz Hiszpanii. Pan na zdjęciu to:
Ronald Koeman
Louis van Gaal
Joan Laporta
6/15
Kolejny reprezentant Holandii na naszej liście. Jak nazywa się ten mistrz Europy z 1988 roku?
Frank Rijkaard
Marco van Basten
Patrick Kluivert
7/15
Były kolega klubowy Zbigniewa Bońka z Juventusu Turyn. Poznajesz tego reprezentanta Francji?
Michel Platini
Zinedine Zidane
Jean-Pierre Papin
8/15
Legenda węgierskiej piłki, 85-krotny reprezentant kraju. W narodowych barwach strzelił 84 gole. O kim mowa?
Alfredo Di Stefano
Ferenc Puskas
Eusebio
9/15
Trzykrotny medalista mistrzostw świata z reprezentacją Niemiec. Wiesz, o kim mowa?
Uli Hoeness
Jeurgen Klinsmann
10/15
66-krotny reprezentant Holandii, mistrz Europy z 1988 roku. Pan na zdjęciu to:
Ruud Gullit
11/15
Legendarny, włoski bramkarz, który z kadrą narodową zdobył złoty medal mistrzostw świata w 1982 roku. Kto to taki?
Dino Zoff
Paolo Rossi
Enzo Bearzot
12/15
Kolejny bramkarz na naszej liście, tym razem niemiecki. Poznajesz tego legendarnego piłkarza Bayernu Monachium?
Paul Breitner
Sepp Maier
13/15
Holandia miała wielu wybitnych piłkarzy. Oto kolejny z nich. Jak nazywa się ten były zawodnik Ajaksu Amsterdam i AC Milan?