Wraca Ekstraklasa, wracają i oni!

Reprezentant Polski, "wyrzut sumienia" Śląska Wrocław, niedoceniany bramkarz, były kapitan Kolejorza po rumuńskiej traumie i inni wracają do Ekstraklasy po dłuższej przerwie. Tęskniliście za nimi?

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Krzysztof Mączyński 

Powrót Krzysztofa Mączyńskiego do Wisły Kraków to jeden z najciekawszych transferów letniego okna. Mowa w końcu o aktualnym reprezentancie Polski, który wystąpił w czterech z sześciu meczów el. Euro 2016.
28-latek jest wychowankiem Białej Gwiazdy, ale w I zespole krakowskiego klubu rozegrał tylko 25 spotkań, w tym raptem osiem w Ekstraklasie, a po raz ostatni wystąpił w jego barwach 5 maja 2010 roku. Potem grał w Łódzkim Klubie Sportowym, Górniku Zabrze i ostatnio w Guizhou Renhe, z którym rozstał się ze względów rodzinnych - jego partnerka spodziewa się dziecka i "Mąka" chciał wrócić do Polski.

Dla chińskiego klubu rozegrał klubu 38 oficjalnych spotkań, w których strzelił cztery gole i zaliczył cztery asysty, a wiosną bywał nawet kapitanem zespołu. W lutym 2014 roku zdobył z Guizhou Renhe Superpruchar Chin. Jego dorobek w ekstraklasie to natomiast 81 występów i dwie bramki. Z Wisłą związał się trzyletnim kontraktem.

Robert Lewandowski z... wąsem
Źródło: Agencja TVN/x-news

- Kraków to moje miasto, a Wisła jest wielkim klubem. Chcę podjąć z nią walkę o najwyższe cele - Wisła zawsze gra tylko o to. Jeśli na moją decyzję miałyby wpływ finanse, to wybrałbym inny klub, ale to co miałem zarobić, to już zarobiłem. Chcę skupić się na pracy, bo wiem, co mogę zyskać w Wiśle - mówi "Mąka".

Krzysztof Mączyński w Ekstraklasie:

Klub Lata gry Występy Bramki
Wisła Kraków 2008-2010 8 0
Górnik Zabrze 2011-2013 73 2
Ogółem: 81 2

  

Ekstraklasa zyska najwięcej na powrocie:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Dariusz Konferowicz Zgłoś komentarz
    wracajcie , wracajcie , na zachodzie nikt nic nie osiagnał . w naszej mizeri dostaniecie z 50tys/miesiac i bedziecie gwiazdami .